Strona główna | Wydział w mediach
 

 

   UCZELNIA

 

 

      Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. O jeden indeks starało się  aż sześcioro chętnych.

      Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje ponad 33 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia najchętniej wybierali informatykę, geodezję i kartografię oraz inżynierię biomedyczną.

           

 

           Mateusz Czechowicz z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii wystartował w ultramaratonie w Laponii. Biegł na dystansie 150 km w trudnych warunkach. Z czasem 30 godzin i 37 minut zajął drugie miejsce

 

 

          W wyjeździe uczestniczyli  Maja Juchner i Bartosz Samsel z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii oraz Justyna Herlender, Joanna Bielech, Bartosz Borecki, Michał Rozmysłowicz z Wydziału Elektrycznego.

 

 

          26 studentów z ośmiu krajów rywalizowało w studenckim Turnieju Wiedzy Górniczej w Zabrzu. Reprezentanci PWr z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej Damian Łopusiński, Łukasz Siemiński i Adam Blicharski, którymi opiekował się dr hab.       Robert   Król, prof. nadzw., przeszli do drugiego etapu. Damian Łopusiński i Łukasz Siemiński zdobyli drugie i trzecie miejsce w konkursie.

           

  RADIO

 

  •  8 kwietnia w Radio Wrocław o godz. 20:00 w ramach cyklu "Wieczór z Nauką" można było wysłuchać audycji o Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. W załącznikach znajdują się dwa pliki mp3 z dwóch części audycji.

Pierwsza cześć z godziny 20:00

Druga część z godziny 20:30

 

   INTERNET

 

     Przebieg konkursu i informacje o zwycięzcach znajdują się w artykule na stronie
 

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty