Delegacja z Irkucka na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii

Data: 12.02.2018

Sprawozdanie z wizyty gości zagranicznych z Narodowego Techniczno-Badawczego Uniwersytetu w Irkucku na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej w dniu 9 lutego 2018 r.

W dniu 9 lutego 2018 r. gościła na Wydziale delegacja z Narodowego Techniczno-Badawczego Uniwersytetu w Irkucku w składzie dr Mikhail Korniakov, rektor uczelni, dr Dmitry Savkin wicerektor, dr Vadim Fedchishin, dyrektor Instytutu Energetycznego oraz prof. Konstantin Souslov.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem  w Gmachu Głównym Politechniki Wrocławskiej z JM Rektorem Politechniki Wrocławskiej Panem prof. dr hab. inż. Cezarym Madryasem. Inicjatorem spotkania był prof. Waldemar Rebizant, dziekan Wydziału Elektrycznego PWr. Delegacja z Narodowego Techniczno-Badawczego Uniwersytetu w Irkucku odwiedziła rownież wydział Elektryczny, Mechaniczno-Energetyczny oraz Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

irkutsk_w6_slajder2.jpg
Goście zagraniczni przejechali na nasz Wydział POLINKĄ i o godzinie 13.00 w sali seminaryjnej Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii delegację z Irkucka powitała Pani Dziekan prof. dr hab. inż. Monika Hardygóra wraz z pełnomocnikiem dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii dr Stanisławem Ślusarczykiem w obecności kierowników zakładów badawczych oraz ich pracowników naukowych.
Dr Stanisław Ślusarczyk przedstawił prezentację o Wydziale  Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii wraz z ofertą edukacyjną i badawczą Naszego Wydziału. Podczas spotkania omówiono również inne możliwe obszary współpracy naukowo-badawczej. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania cieszyły się tematy dotyczące wspołpracy naukowej, publikacji artykułów naukowych w naszych czasopismach, wymiany studentów w ramach projektu Erasmus oraz możliwość uczestnictwa w szkołach letnich.

Politechnika Wrocławska i Narodowy Techniczno-Badawczy Uniwersytet w Irkucku mają podpisaną umowę o współpracy od 2013 r. Rosyjska uczelnia jest największym uniwersytetem na Syberii Wschodniej, który dzięki wysokim standardom nauczania cieszy się dużą popularnością wśród studentów z Azji, Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.

W ramach uczelni z Irkucka działa blisko 50 specjalistycznych laboratoriów, a główne obszary badawcze koncentrują się m.in. wokół wysokowydajnych technologii podpowierzchniowego zarządzania zasobami, systemów podtrzymywania życia na obszarach zurbanizowanych i słabo zaludnionych oraz przemysłu nanosystemów i materiałów.

dr inż. Danuta Szyszka