I miejsce Koła Naukowego GIS w GIS Challenge 2017

Data: 15.05.2017

I Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge 2017  odbyły się w dniach10-12 maja 2017 r.  w Lublinie.

logo_challenge_2017.png

I miejsce w mistrzostwach zajęli reprezentanci Koła Naukowego GIS z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej  w składzie  Jakub Łuczak, Monika Stepnowska oraz Małgorzata Dancewicz (studenci Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii  na specjalności geoinformatyka kierunku górnictwo i geologia). Bardzo dobrze zaprezentowała się  też druga drużyna KNB GIS (Hanna Kozłowska, Anna Korach, Olaf Wysocki), której zabrakło naprawdę niewiele by awansować do finałowej dziesiątki dokładnie tylko 1 punktu. Opiekunem Koła Naukowego GIS jest dr Jan Blachowski.

Więcej informacji  o przebiegu mistrzostw na stronie http://gischallenge.com/

nagrody1.jpgSerdecznie gratulujemy najlepszej drużynie w Polsce !

W pierwszej edycji Mistrzostw udział wzięło 38 zespołów reprezentujących 17 uczelni wyższych z 11 miast Polski (Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Olsztyn, Warszawa, Wrocław, Szczecin).  Uczestnicy GIS Challenge zespołowo rywalizowali o miano najlepszej drużyny w Polsce w rozwiązywaniu zadań analitycznych oraz problemów związanych z wykorzystywaniem oprogramowania GIS i przetwarzaniem danych przestrzennych.

Głównym organizatorem GIS Challenge 2017 był Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, zaś współorganizatorami były ośrodki akademickie i techniczne oraz stowarzyszenia, organizacje i firmy, których przedstawiciele brali aktywny udział w przygotowaniu i prowadzeniu Mistrzostw. Wiodącą ideą GIS Challenge było sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów rozwiązywania problemów technicznych z wykorzystaniem oprogramowania GIS.