I miejsce Wydziału w Rankingu Studiów Inżynierskich Perspekty 2017 kierunków "Górnictwo i Geologia"

Data: 19.05.2017

Szanowni Państwo mamy zaszczyt poinformować, że Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej zwyciężył

w Rankungu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017

w rankingu kierunków

"Górnictwo i Geologia"

Uroczyste wręczenie  dyplomów odbyło się 17 maja 2017 w Warszawie w hotelu "Hilton".

fkw_1227.jpgfot. Krzysztof Wojciewski

Fotorelacja z uroczystości (fot. Krzysztof Wojciewski)

Najlepsze kierunki w kraju w klasyfikacji kierunków inżynieryjnych to  Górnictwo i Geologia (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii), Budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Mechaniczny) wszystkie z Politechniki Wrocławskiej.

Najlepszymi ośrodkami w Polsce, na których warto studiować kierunki inżynieryjne, okazały się Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera wskazał pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych. Ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 polskich uczelniach akademickich.

Wśród uczelni, których studia zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych dyscyplinach na czele jest Politechnika Warszawska (12 najlepszych programów), przed Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Wrocławską (po 3 programy) oraz Politechniką Śląską (2 programy).

Ranking Studiów Inżynierskich, pionierski w Polsce, adresowany jest do tegorocznych maturzystów, którzy już wkrótce wybierać będą uczelnię i kierunek studiów.

Zapewnienie zdolnej młodzieży najwyższej klasy wykształcenia inżynierskiego leży w interesie polskiej gospodarki - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Rankingu Studiów Inżynierskich. - Chcemy pomóc młodym ludziom w precyzyjnym wyborze kierunku studiów w obszarze dyscyplin technicznych, najbardziej potrzebnych gospodarce i dających dobre perspektywy zatrudnienia i zarobków.
Zasady Rankingu, w tym kryteria i ich wagi, opracowała Kapituła, pracująca pod kierownictwem prof. Michała Kleibera, w skład której wchodzą zarówno eksperci z zakresu szkolnictwa wyższego, jak i przedstawiciele różnych dziedzin przemysłu.

Wiecej informacji o najlepszych  kierunkach  inżynierskich w Polsce na stronie http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/mamy-najlepsze-kierunki-inzynierskie-w-polsce-10471.html