Profil wydziału

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej to jednostka z pięćdziesięcioletnią tradycją w kształceniu studentów, prowadzeniu badań naukowych oraz technicznych. Wydział powstał w 1968 roku i od początku odpowiadał na zapotrzebowanie rozwijającej się gospodarki krajowej oraz regionalnego przemysłu surowcowego Dolnego Śląska.

Obecnie Wydział kształci i prowadzi badania naukowe w zakresie eksploatacji podziemnej i odkrywkowej  złóż, geologii poszukiwawczej i górniczej , geoinformatyki oraz geoinżynierii.  Wydział  współpracuje z Uczelniami Wyższymi oraz jednostkami Naukowo-Badawczymi i przemysłowymi w Polsce i na świecie. Jakość kształcenia na Wydziale gwarantuje akredytacja Państwowej Komisji Akredytacyjnej, certyfikat IPMA oraz Wydziałowa Komisja ds. Oceny i Zapewnienia Jakości kształcenia.
Studenci mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy dzięki działalności w Kołach Naukowych, podczas Wycieczek Technologicznych odbywanych praktyk oraz staży, a także biorąc udział w konferencjach naukowych.

Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii dostosowuje ofertę dydaktyczną do przemian społecznych oraz gospodarczych. Nasi absolwenci doskonale radzą sobie na rynku pracy podejmują zatrudnienie w przedsiębiorstwach górniczych,   administracji państwowej i samorządowej, jednostkach projektowych czy w firmach zajmujących się  pozyskiwaniem i przetwarzaniem informacji przestrzennej.

Wydział prowadzi dwa kierunki studiów - górnictwo i geologia oraz geodezja i kartografia na dwóch stopniach a także studia trzeciego stopnia. Absolwenci studiów wyższych uczelni mają możliwość ukończenia płatnych studiów podyplomowych w zakresie górnictwa odkrywkowego, ochrony środowiska i BHP, zarządzania i marketingu, geoinformatyki, przeróbki kopalin i odpadów.