Wydziałowy System Zapewnienia Jakości Kształcenia

System Zapewniania Jakości Kształcenia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, podobnie jak cała Politechnika Wrocławska, kształci studentów w myśl założeń systemu bolońskiego. Obecnie  rekrutacja prowadzona jest na studia dwustopniowe: inżynierskie i uzupełniające magisterskie, które umożliwiają podjęcie studiów doktoranckich. Wydział proponuje kandydatom naukę zarówno na studiach stacjonarnych (dziennych) jak i niestacjonarnych (zaocznych). Zgodnie z europejską normą wprowadziliśmy punktację ECTS, wspieramy też udział naszych studentów i pracowników w różnego rodzaju projektach międzynarodowych. Ogromną wagę przykładamy do jakości kształcenia, która jest systematycznie monitorowana przez specjalnie powołaną w tym celu jednostkę. Studenci mają możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie za pomocą przeprowadzanych co semestr ankiet.

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii proponuje też, po akceptacji Rady Wydziału, najzdolniejszym studentom indywidualny tok studiów. Można go rozpocząć na II roku. Student otrzymuje opiekuna, z którym ustala wybór interesujących go kursów, przy czym nie musi ograniczać się jedynie do oferty macierzystego wydziału, może łączyć propozycje z innych jednostek Politechniki Wrocławskiej, a nawet innych uczelni.

studentki.jpg