Dni Aktywności Studenckiej 2017

Data: 19.10.2017
Miejsce wydarzenia: Politechnika Wrocławska, bud. C-13
Organizator: Politechnika Wrocławska

Dni Aktywności Studenckiej to największy przegląd działalności studentów Politechniki. 19 października 2017 w budynku C-13 odbyły się  spotkania z przedstawicielami  studentów gdzie można było dowiedzieć się czym zajmują się uczelniane koła naukowe, organizacje i agendy kultury.

Od samego rana popularny „Serowiec” tętnił życiem. Prawie 80 kół naukowych, organizacji studenckich i agend kultury zaprezentowało się na październikowych Dniach Aktywności Studenckiej. Na korytarzach C-13 można było spotkać Naszych Górników w mundurach, chemików w fartuchach (w czasie wykonywania najróżniejszych eksperymentów), zespoły muzyczne i tancerzy.

Samorząd Studencki oraz Koła Naukowo-Badawcze  takie jak Koło Naukowe Grupa Młodych Geodetów, Studenckie Koło Naukowe Górnik,  Koło Naukowe REVIMINING i Koło Naukowo-Badawcze GIS   z  Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii chwalili się realizowanymi przez siebie projektami, osiągnięciami naukowymi, sukcesami sportowymi czy inicjatywami artystycznymi i społecznymi.  Była to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń między poszczególnymi kołami, ale także szansa dla nowych studentów, aby zacząć działać w którejś z organizacji.

20171019_101309_2.jpg

20171019_142856.jpg 20171019_101439_1.jpg

Wystawie towarzyszy także konkurs na najciekawsze stoisko. W poprzedniej edycji, która odbyła się w marcu, zwyciężyły stanowiska  PWR Racing Team i KN Płomień. Zwycięzców tegorocznego konkursu poznamy już w piątek wieczorem.

DAS to nie tylko część wystawowa, ale też cykl szkoleń mających na celu rozwój studentów, ich zainteresowań oraz profesjonalizację działań uczelnianych organizacji. Dni Aktywności Studenckiej rozpoczęły się czwartkową prezentacją podmiotów studenckich natomiast chętni mogli także zgłaszać się do udziału w zaplanowanych na przyszły tydzień bezpłatnych warsztatach - m.in. z pozyskiwania sponsorów, budowy zespołu czy komunikacji perswazyjnej.

Organizatorami DAS-u są Samorząd Studencki PWr i Fundacja Manus.