Kamień węgielny pod budowę GEO-3EM

Data: 22.02.2018
Miejsce wydarzenia: Obok GEOCENTRUM ul. Na Grobli 15

Kamień węgielny pod budowę GEO-3EM

Rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Cezary Madryas zaprasza całą społeczność uczelni na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na terenie budowy kompleksu GEO-3EM. Początek wydarzenia w czwartek, 22 lutego, o godzinie 11 przy ul. Na Grobli 15.

wr_3m_konc_wiz_01.jpg

W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowany w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami obiekt badawczy o całkowitej powierzchni netto ok. 4 584 m kw. oraz zakupiona zostanie aparatura naukowo-badawcza przeznaczona dla 12 laboratoriów zlokalizowanych w budynku.

Łączna wartość projektu to ponad 103 mln zł. Obiekt ma być gotowy w październiku 2018 r. Inwestycja obejmuje stworzenie infrastruktury B+R dla pięciu wydziałów: Budownictwa Lądowego i Wodnego, Chemicznego, Elektroniki, Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii oraz Mechanicznego.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Climamedic Sp. z o.o., Sp.k.