XVIII Konferencja KRUSZYWA MINERALNE Surowce-Rynek-Technologie-Jakość

Data: 18.04.2018
Miejsce wydarzenia: Kudowa Zdrój
Organizator: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział we Wrocławiu, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr

XVIII Konferencja KRUSZYWA MINERALNE Surowce-Rynek-Technologie-Jakość, Kudowa Zdrój, 18-20 kwietnia 2018 r.

kruszywa_mineralne_2018_zbiorowka.png

Od kilkunastu lat Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii organizują konferencje naukowo - techniczne o problematyce górnictwa kopalin skalnych. W dniach 18 - 20 kwietnia 2018 r. odbyła się w Kudowie Zdroju osiemnasta konferencja nt. Kruszywa Mineralne.

Nadesłano 22 referaty,  które opublikowano w monografii Kruszywa Mineralne tom 2, wydawanej przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, obejmowały one szeroką problematykę zagadnień eksploatacji kopalin skalnych i ich przeróbki, badania surowców i produktów uwzględniających jakościowe i środowiskowe uwarunkowania krajowego rynku

Obrady konferencji zaszczycili m.in.: prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Józef Dubiński, prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw Aleksander Kabziński, wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Wojtacha, wicedyrektor OUG we Wrocławiu Miranda Ptak, Dyrektor Wydziału Geologii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Waldemar Kaźmierczak oraz dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr. Monika Hardygóra.

Wśród 287 uczestników liczną grupę stanowili krajowi i zagraniczni producenci z wielu branż maszyn i urządzeń (37 firm).

Jesteśmy już po ..., ale przed  XIX Konferencją Kruszywa Mineralne, planowaną na 24-26 kwietnia 2019r., na którą już dziś serdecznie zapraszamy grono naszych wiernych bywalców, jak również nowych uczestników.

Do zobaczenia - Organizatorzy Konferencji!

PS. Referaty dotychczas wygłoszone na naszych konferencjach można przypomnieć sobie na stronie:  http://www.miningscience.pwr.edu.pl/

Więcej informacji o konferencji jest dostępna na stronie http://www.kruszmin.pwr.wroc.pl/