Akredytacja programu IPMA-Student

Data: 05.12.2016

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej uzyskał akredytację programu IPMA-Student

Drogi Studencie!

Uzyskując certyfikat IPMA-Student, znacznie wzmocnisz swoją pozycję na konkurencyjnym rynku pracy. Jako posiadacz certyfikatu IPMA-Student staniesz się członkiem międzynarodowej profesjonalnej społeczności i członkiem organizacji realizujących projekty, Young Crew i IPMA, a międzynarodowy networking umożliwi Ci wejście w globalny rynek pracy.

Koordynator Wydziałowy ds. IPMA-Student  dr inż. Krzysztof Hołodnik, krzysztof.holodnik@pwr.edu.pl

logo_is_-_kopia.png

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, dążąc do zapewnienia studentom i absolwentom wiedzy i  umiejętności aktualnie poszukiwanych na rynku pracy, elastycznie dostosowuje swoje programy nauczania do światowych standardów i umożliwia studentom, dzięki akredytacji swoich programów nauczania, uzyskanie w ramach studiów profesjonalnych certyfikatów.

Akredytacje IPMA-Student zostały przyznane dla:
- kierunku „Górnictwo i geologia” studiów stacjonarnych pierwszego stopnia
- kierunku „Górnictwo i geologia na specjalności „Geoinformatyka” studiów stacjonarnych drugiego stopnia
- kierunku „Górnictwo i geologia na specjalności „Eksploatacja Podziemna i Odkrywkowa Złóż” studiów stacjonarnych drugiego stopnia.

Przyznanie certyfikatu IPMA – Student   dla Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej jest potwierdzeniem zgodności programów nauczania z zakresu zarządzania projektami, oferowanych w ramach studiów I i II stopnia, z wymaganiami kompetencyjnymi IPMA-Student, które są składnikiem światowego standardu IPMA 4-L-C. System certyfikacji IPMA 4-L-C jest powszechnie rozpoznawany i stosowany w świecie w procesach rekrutacji pracowników, budowania ścieżek rozwoju pracowników i doskonalenia dojrzałości projektowej organizacji.

Studenci Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, którzy zaliczą ścieżkę akredytowanych przedmiotów, będą mogli przystąpić do egzaminu certyfikacyjnego IPMA-Student.

WGGG jest jednym z dwóch Wydziałów w Polsce, obok Politechniki Warszawskiej, Wydział Inżynierii Lądowej, Kierunek Budownictwo, Specjalność Inżynieria Produkcji Budowlanej, reprezentujących kierunki techniczne, które uzyskały dotąd akredytację IPMA-Student, większość pozostałych Wydziałów reprezentuje nauki o zarządzaniu.

Certyfikat IPMA-Student stanowi podsumowanie akademickiej edukacji w zakresie zarządzania projektami oraz jest obiektywnym i rozpoznawalnym przez pracodawców świadectwem posiadanych kwalifikacji, które są uniwersalne i niezależne od branży. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy jak pokazuje praktyka, aktualnie tylko niewielki procent absolwentów podejmuje swoją pierwszą pracę zgodnie z ukończonym kierunkiem studiów i  specjalnością.