Dlaczego warto studiować na naszym wydziale?

Studiuj w kopalni wiedzy Politechniki Wrocławskiej!

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oferuje kształcenie na dwóch kierunkach i w dwóch językach; polskim i angielskim. Oprócz interesujących dyscyplin, kształcących w zakresie najbardziej poszukiwanych specjalności inżynierskich, studenci otrzymują szeroki wachlarz edukacyjnych możliwości, wynikających z międzynarodowej współpracy.

Erasmus+.

Studenci wszystkich specjalności pierwszego i drugiego stopnia otrzymują możliwość uczestnictwa w popularnym programie, który zakłada wyjazd do uczelni partnerskich na jeden, bądź dwa semestry nauki. Wybór jest szeroki, ponieważ Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii współpracuje z uczelniami między innymi z: Niemiec, Austrii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji, Grecji, Turcji i Węgier.

KIC Raw Materials.

Studenci studiów magisterskich otrzymują możliwość uczestnictwa w projektach edukacyjnych realizowanych w ramach KIC Raw Materials, czyli najważniejszego przedsięwzięcia Europejskiego Innowacyjnego Partnerstwa na rzecz surowców nieenergetycznych. W ramach jednego z nich, studenci zorganizowani w międzynarodowej grupie mogą realizować dwutygodniowe zajęcia prowadzone przez uczelnie partnerskie. W ramach innego projektu studenci otrzymują możliwość wyjazdu na semestr do jednej z partnerskich uczelni, aby uczestniczyć w licznych kursach, poszerzających ofertę specjalnościową.

IPMA.

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii jest jedynym obok Wydziału Informatyki i Zarządzania, a także jednym z nielicznych nieekonomicznych wydziałów w kraju, który posiada akredytację IPMA – International Project Management Assocation – zrzeszającą i certyfikującą menedżerów projektów na całym świecie. Dzięki temu studenci kierunku GIG na pierwszym i drugim stopniu oraz kierunku GIK na stopniu drugim mogą przystępować do procedury certyfikacyjnej i uzyskiwać wysoko cenione przez pracodawców certyfikaty IPMA Student.