Konkurs Dziekana na najlepszą publikację W6

Konkurs Dziekana na „Najlepszą publikację Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr”

Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą publikację Wydziału w danym roku kalendarzowym. Autorzy najlepszej publikacji zostaną nagrodzeni dyplomami oraz nagrodą pieniężną.

Założenia konkursu

1. Celem konkursu jest uhonorowanie pracowników oraz doktorantów Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii publikujących w czasopismach o wysokim współczynniku SNIP (Source Normalized Impact per Paper, wg Bazy SCOPUS).
2. Organizatorem konkursu jest dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
3. Konkurs ma charakter zamknięty – są w nim oceniane publikacje wyłącznie pracowników oraz doktorantów Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
4. Warunkiem koniecznym oceny publikacji jest podanie w afiliacji autora Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
5. W przypadku, gdy autor ma podwójną afilację w publikacji, musi on złożyć oświadczenie, że publikacja oceniana w konkursie jest zaliczona do dorobku Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Bez takiego oświadczenia autor ten jest traktowany jako autor spoza Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
6.Ocenie podlegają oryginalne prace twórcze oraz prace przeglądowe/monografie o charakterze naukowym, które zostały opublikowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia w danym roku kalendarzowym. Prace, które ukazały się w danym roku kalendarzowym tylko w formie elektronicznej i mają status „available online”, ale nie posiadają przydzielonych numerów stron, numeru wolumenu czy ID artykułu (w zależności od Wydawcy) nie będą podlegały ocenie.
7. Do oceny stosowany jest współczynnik SNIP czasopisma wyznaczany w bazie SCOPUS na dany rok kalendarzowy.
8. W celu rozstrzygnięcia konkursu ustalana jest lista rankingowa. O kolejności na liście decyduje parametr SNIP (do 3 miejsc po przecinku). W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów drugim kryterium jest współautor zagraniczny (umiędzynarodowienie nauki).
9. Zgłoszenie do konkursu następuje po złożeniu w Sekretariacie w terminie do końca marca danego roku kalendarzowego formularza zgłoszeniowego przygotowanego wg załączonego wzoru.
10. Praca może zostać zgłoszona do konkursu przez osobę wskazaną jako „Autor do korespondencji” lub osobę upoważnioną.
11. Jedna osoba będąca „Autorem do korespondencji’ może zgłosić tylko jedną pracę do konkursu w danej edycji.
12. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca maja danego roku kalendarzowego.
13. W przypadku prac zespołowych, nagroda finansowa zostaje przyznana w równym stopniu wszystkim współautorom będącym pracownikami, doktorantami, Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
14. Wysokość wypłacanej nagrody finansowej, do równego podziału pomiędzy wszystkich laureatów, jest uzależniona od sytuacji finansowej Wydziału.
15. Wynik konkursu zatwierdza Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Od decyzji Dziekana w sprawie wyników konkursu nie przysługuje odwołanie.
16. Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej Wydziału.