Konkurs fotograficzny dla szkół ponadpodstawowych

KONKURS FOTOGRAFICZNY
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej
zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym

„Górnictwo i geologia w obiektywie”

odbywającego się pod patronatem Dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr
prof. dr. hab. inż. Radosława Zimroza

UCZESTNICY
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, kształcących się w roku szkolnym 2022/2023.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne:
I nagroda - 1000 zł; II nagroda - 700 zł; III nagroda - 300 zł
Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną opublikowane na stronie Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.

TERMIN

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 maja 2023 r.
Termin ogłoszenia Laureatów konkursu do 15 czerwca 2023 r.

TEMAT

"Górnictwo i geologia w obiektywie"

OPIS
Górnictwo i geologia z perspektywy młodych to nowe spojrzenie na obiekty i obszary o istotnym znaczeniu gospodarczym, a także o wysokich walorach przyrodniczych, społecznych i kulturowych. Bez geologii nie ma górnictwa. Geologia to nauka o historii i procesach zachodzących we wnętrzu i na powierzchni Ziemi. Ich poznawanie i obserwacja jest podstawą rozwoju wiedzy i zainteresowań przyrodniczych. Natomiast górnictwo to działalność zmierzająca do pozyskania istotnych surowców mineralnych, które są wykorzystywane w różnych obszarach gospodarki. Jednak górnictwo i geologia to nie tylko eksploatacja złóż i wiedza o historii i budowie Ziemi, to także obiekty i obszary zrewitalizowane i wykorzystywane turystycznie.

EDYCJA II - 2023

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami  oraz formularzami

1. Ogłoszenie

2. Regulamin

3. Formularz zgłoszeniowy

4. Jury konkursu

5. Załącznik 1

6. Załącznik 2

7.  Plakat

Komitet Organizacyjny Konkursu

Informacja w sprawie wyłonienia Laureatów Konkursu fotograficznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Górnictwo i geologia w obiektywie” organizowanego przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Do konkursu fotograficznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Górnictwo i geologia w obiektywie” organizowanego przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej zgłszono niecałe 150 Prac konkursowych. Podczas obrad niejawnych Jury Konkursu wyłoniło Laureatów konkursu.

I miejsce

Lena Zuzanna Opiela (I Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim im. Marii
Skłodowskiej – Curie w Starogardzie Gdańskim) – tytuł pracy konkursowej  Jedna z wielu
twarzy kwarcu.

II miejsce

Rafał Kopeć (IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im.
Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu) – tytuł pracy konkursowej Kamieniołom Gross-
Rosen.

III miejsce

Ewa Lipińska (Zespół Szkół w Strzegomiu) – tytuł pracy konkursowej Nie ma dymu bez
ognia.

Dodatkowo Jury Konkursu wyróżniło Prace konkursowe autorstwa

• Robert Bedynek (Zespół Szkół w Rzepinie ) – tytuł pracy konkursowej Dzień wytchnienia dla Granitu.
  • Mateusz Czarnota (Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach) – tytuł pracy
    konkursowej Ormuz - geologiczny skarb kraju ajatollahów.
  • Lucjusz Kliś (Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu) – tytuł pracy konkursowej Polskie Utah.
  • Tomasz Kupis (Liceum Ogólnokształcące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu) – tytuł pracy konkursowej Bazaltowy majestat.
  • Karolina Kusik (Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie) – tytuł pracy konkursowej Tunel ciężkiej pracy.
  • Karolina Trzósło (Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Żorach) – tytuł pracy konkursowej Czarne złoto.

Wszystkim Laureatom i Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do studiowania z Nami!

i_miejsce_lena_zuzanna_opiela_jedna_z_wielu_twarzy_kwarcu_2.jpg

6. Załącznik 2

7.  Plakat

Komitet Organizacyjny Konkursu

Do I edycji konkursu fotograficznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Górnictwo i geologia w obiektywie” organizowanego przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej zgłoszono ponad 200 prac konkursowych. Podczas obrad niejawnych Jury Konkursu wyłoniło Laureatów konkursu.

I miejsce

Ewa Lipińska (Zespół Szkół w Strzegomiu) tytuł pracy konkursowej Fadroma w otchłani

II miejsce

Szymon Gancarczyk (Zespół Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej) tytuł pracy konkursowej Pracujący kamieniołom

III miejsce

Natalia Szymczyk (III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowcu Świętokrzyskim) – tytuł pracy konkursowej Dolomity dewońskie

Dodatkowo Jury Konkursu wyróżniło Prace konkursowe autorstwa

Kaja Baluta (Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach) – tytuł pracy konkursowej Wielki Kopalniany Kanion

Oliwia Czyżycka (Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini) – tytuł pracy konkursowej Skamieniałości Balatonu

Adam Klimek (XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie) – tytuł pracy konkursowej W beczkowym chodniku

Barbara Owsianka (Zespół Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze) – tytuł pracy konkursowej Koła historii

Natalia Serwa (Zespół Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim) – tytuł pracy konkursowej Algavre Caves

Wszystkim Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

Protokół z posiedzenia jury konkursu [ .pdf ]