Data: 18.11.2022

3. Międzynarodowe Warsztaty naukowo-techniczne "Skills and Competencies of the XXI Century Workforce" 7 – 8 XI 2022 roku w formie hybrydowej już za nami

315526050_1254106368649075_718776740673656546_n.jpg
Warsztaty były realizowane w ramach projektu MEITIM - Master in Entrepreneurship, Innovation, and Technology Integration in Mining, współfinansowanego przez EIT Raw Materials Academy. Zespół projektowy w składzie: Magdalena Worsa-Kozak, Anna Gogolewska i Karolina Szostak współorganizował wydarzenie wraz z zespołem LUT University z Finnlandii i koordynatorem projektu - Politechniką w Madrycie.

Branża górnicza stoi w obliczu nowych wyzwań, a cyfryzacja wymaga od pracowników nowych zestawów umiejętności. Zdefiniowanie, jakie umiejętności i zdolności zawodowe są potrzebne studentom, którzy wejdą na rynek pracy za kilka lat, jest kluczowe, aby skutecznie skorzystać z szansy jaką daje postęp technologiczny i przyczynić się do rozwoju biznesu. Podczas warsztatów zostały omówione trendy zachodzące w sektorze górniczym. Studenci, firmy i ośrodki badawcze spotkali się z wybranymi prelegentami i znanymi osobistościami z branży, aby przeanalizować i przedyskutować kompetencje zawodowe jakie będą potrzebne w przyszłości.

Pierwszego dnia odbyły się stacjonarne warsztaty "Design Thinking Training", podczas których polski zespół MEITIM i BrineRIS, wraz z grupą sześciorga studentów IV roku Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) PWr trenowali swoje umiejętności miękkie.

Następnego dnia nasi studenci brali udział w konkursie pitchingowym, w którym wyróżnienie otrzymała Zofia Wojtkowska. Kamil Gromnicki i Iza Kowalewska, studenci studiów magisterskich z W6 na co dzień pracujący w projekcie BrineRIS, podzielili się w trakcie pitchingu swoją pasją do działań projektowych, a Iza Kowalewska wzięła także udział w panelu dyskusyjnym, w którym opowiedziała o przedsiębiorczości i umiejętnościach zdobytych dzięki pracy w projekcie. Cieszymy się, że nasi studenci mogą czerpać doświadczenia z realizowanych na wydziale projektów, stale podnosić swoje kwalifikacje i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi!
Dziękujemy EIT RawMaterials, oraz EIT RawMaterials Academy za wsparcie.
Retransmisja wydarzenia dostępna jest online pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=iIoqLSKb9-g. Dziękujemy LUT za świetną organizację.

Do zobaczenia już wkrótce MEITIM!

III Międzynarodowe warsztaty umiejętności i kompetencji pracowników XXI wieku Workforce odbyły się na Uniwersytecie LUT, Lappeenranta, Finlandia.