Badania naukowców z W6 docenione przez Lunar and Planetary Institute (LPI) w Houston
Zapotrzebowanie na ważne zasoby metali wciąż rośnie, wzrasta zainteresowanie badaniem różnych środowisk kosmicznych, które mogą stanowić alternatywne zasoby.
Badania przeprowadzone przez dr Katarzynę Łuszczek z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej i Agatę Krzesińską z Uniwersytetu w Oslo miały na celu lepszą identyfikację potencjalnych zasobów kosmicznych poprzez zrozumienie, w jaki sposób można skoncentrować metale, takie jak m.in. miedź, na asteroidach, które mogą być bardziej dostępnymi zasobami metali w przyszłości.
Artykuł został opublikowany w renomowanym czasopiśmie Planetary and Space Science wydawanym przez światowe wydawnictwo Elsevier i został doceniony przez Lunar and Planetary Institute (LPI), Houston https://www.lpi.usra.edu/about/
LPI jest zarządzany przez Universities Space Research Association (USRA). Jest to niezależna organizacja, która oferuje podmiotom rządowym i przemysłowym możliwość wykorzystania wiedzy społeczności akademickiej w celu rozwoju nauki i badań związanych z przestrzenią kosmiczną i aeronautyką.
Polecamy pełną lekturę artykułu https://www.lpi.usra.edu/.../copper-in-chondritic.../