Dni Klimatu Politechniki Wrocławskiej 14-15.06.2021 - online

Data: 06.06.2021

Dni Klimatu Politechniki Wrocławskiej 14-15.06.2021, online

Szanowni Państwo, zapraszamy na pierwsze, ale planowe jako coroczne wydarzenie cykliczne, Dni Klimatu Politechniki Wrocławskiej.

PROGRAM KONFERENCJI 14-15 czerwca 2021

slider.jpeg

Politechnika Wrocławska jest jedną z wiodących uczelni w kraju i za swoją powinność uznaje nauczanie na najwyższym poziomie oraz współuczestnictwo w rozwoju wiedzy przez kształcenie przyszłych twórców nauki i techniki. Stąd tak ogromne znaczenie aktywności społeczności uczelni mające na celu podjęcie globalnego wyzwania, jakim jest powstrzymanie zmian klimatu. To najważniejsze obecne wyzwanie wymaga ukierunkowania wszelkich aktywności, w tym środowisk polskich uczelni, w dążeniu do zero-emisyjności z uwzględnieniem szeroko rozumianej współpracy oraz realizacji działań zmierzających do doskonalenia, rozwoju i opracowywania innowacyjnych rozwiązań służących minimalizacji wpływu i zapobieganiu oddziaływania, w tym naszych codziennych czynności, na środowisko i powstrzymania zachodzących w nim zmian.

Zapraszamy zatem do udziału w pierwszych Dniach Klimatu Politechniki Wrocławskiej, podczas których zostaną przedstawione przyczyny, zagrożenia i skutki związane ze zmianami klimatycznymi oraz zostaną wskazane aktywności służące szeroko rozumianej ochronie klimatu.

Izabela Sówka

Wydarzenie będzie dostępne na oficjalnym kanale YouTube PWr
* 15 czerwca:
Więcej informacji w raz z ramowym programem znajduje się na stronie  https://klimat.pwr.edu.pl/dni-klimatu-pwr/zaproszenie
14.06.2021 r.: Dzień 1: Aktywności Politechniki Wrocławskiej w obszarze ochrony klimatu

Uroczyste otwarcie Dni Klimatu: JM Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs
SESJA I : Dlaczego w Politechnice Wrocławskiej mówimy o Klimacie?
SESJA II: Gdzie i jakich rozwiązań szukać?

15.06.2021 r.: Dzień 2: Politechnika Wrocławska uczelnią inżynierów przyszłości

Uroczyste otwarcie Drugiego, studenckiego, Dnia Klimatu PWr : Prorektor ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej dr inż. Piotr Górski
SESJA I : Ile wiemy o klimacie w PWr?
SESJA II: Neutralność klimatyczna - największe wyzwanie dla inżynierów przyszłości
SESJA III: Popołudniowe rozmowy o klimacie

PROGRAM KONFERENCJI 14-15 czerwca 2021