Dolnośląski Mistrz Techniki 2021 dla naukowców z Katedry Górnictwa na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr

Data: 14.10.2022

Dolnośląski Mistrz Techniki 2021 dla naukowców z Katedry Górnictwa Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej

img_2915.jpg

12 października 2022 w Legnicy w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczysta Gala z okazji XLVI Dni Nauki i Techniki 2022, podczas której Tytuł "Dolnośląskiego Mistrza Techniki za rok 2021" otrzymali naukowcy z Katedry Górnictwa Wydziału Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej za zgłoszenie pracy: „Opracowanie, wykonanie i wdrożenie nowej technologii łączenia taśm oraz programu komputerowego do prognozowania trwałości zmęczeniowej połączeń wieloprzekładkowych taśm przenośnikowych".
Autorami nagrodzonej pracy są:

• dr hab. inż. Ryszard Błażej
  • dr hab. inż. Leszek Jurdziak
  • dr inż. Mirosław Bajda
  • prof. dr hab. inż. Monika Hardygóra, dr h.c.
  • dr inż. Dariusz Woźniak
  • dr inż. Gabriela Paszkowska.

Patronat nad 46. Dniami Nauki i Techniki Zagłębia Miedziowego objęli: wiceprezes ds. produkcji KGHM Polska Miedź S.A., prezydent Miasta Legnica, starosta Powiatu Legnickiego oraz prezes Zarządu Głównego Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Warszawie.

Dni Nauki i Techniki mają bardzo długa historię. Na Dolnym Śląsku zorganizowano je po raz pierwszy w 1969 r. Celem było spopularyzowanie, zwłaszcza wśród młodzieży, osiągnięć nauki, techniki i przemysłu danego regionu na tle całego kraju. Dni Techniki cieszyły się dużą popularnością, albowiem były ważnym elementem edukacji i informowały o najnowszych rozwiązaniach technicznych i ich implementacji w przemyśle, rolnictwie i usługach.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

img_2917.jpgimg_2906.jpgimg_2744.jpg