Dr hab. inż. Robert Król, prof. uczelni z dofinansowaniem grantu od Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

Data: 04.01.2024

Dr hab. inż. Robert Król, prof. uczelni z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej otrzymał grant badawczy od Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA)

robert_krol_pwr.jpg

Dr hab. inż. Robert Król, prof. uczelni z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr otrzymał dofinansowanie na projekt "Modelowanie drgań poprzecznych taśmy i diagnostyka przenośników rurowych”. Zrealizuje go we współpracy z zespołem prof. Danieli Marasovej z Instytutu Logistyki i Transportu Przemysłowego Uniwersytetu Technicznego w Koszycach.

Swoje badania z partnerami ze Słowacji jako kierownik projektu będzie prowadził dr hab. inż. Robert Król, prof. uczelni wraz z innymi badaczami z wydziału W6 min. z dr inż. Natalią Suchorab-Matuszewską i mgr inż. Piotrem Bortnowskim.
Projekt pt. "Modelowanie drgań poprzecznych taśmy i diagnostyka przenośników rurowych” jest kontynuacją dotychczasowej kooperacji, prowadzonej w ramach wymiany akademickiej Programu Erasmus +.

Projekt zakłada przeprowadzenie szeregu badań modelowych i eksperymentalnych, zmierzających do opracowania modelu drgań uwzględniającego sztywność poprzeczną taśmy przenośnika rurowego. Temat badań ma duży potencjał aplikacyjny w aspekcie doskonalenia metod projektowania, diagnostyki rurowych przenośników taśmowych oraz ograniczenia ich oddziaływania na środowisko. Projekt stanowi też rozwinięcie zakończonego postępowania doktorskiego dr inż. Maksymiliana Ozdoby z W6.

Więcej informacji o projekcie można przeczytać pod adresem

Serdecznie gratulujemy!