Drugi etap pomiarów geodezyjnych w ramach projektu badawczego w obszarze dawnej kopalni węgla brunatnego „Przyjaźń Narodów – Szyb Babina”

Data: 28.04.2021

W dniach 18-25 kwietnia br. odbył się drugi obóz w ramach projektu badawczego pt. „Geneza i przebieg antropogenicznych i naturalnych deformacji terenu w obszarach pogórniczych dawnej kopalni węgla brunatnego „Przyjaźń Narodów - Babina’” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki i realizowanego przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr (W6) wspólnie z KGHM Cuprum.
Grupa 14 uczestników (w tym studentów i pracowników Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr) pod opieką dra hab. inż. Jana Blachowskiego, prof. uczelni z W6 wykonała pomiar ok. 36,5 km ciągów niwelacji precyzyjnej przebiegających przez obszar Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa i jednocześnie dawnej kopalni. Przeprowadzane, ze wsparciem Nadleśnictwa Lipinki, cyklicznie pomiary geodezyjne mają na celu zbadanie przemieszczeń pionowych powierzchni na terenie obecnego Geoparku.
Kolejna kampania pomiarowa planowana jes tna  wrzesień 2021 r.
gopr0537.jpggopr0517.jpggopr0542.jpg