Dzień Otwarty na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej

Data: 02.03.2023

Dzień Otwarty na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6)

Politechniki Wrocławskiej

Już 30 marca 2023 roku w godzinach 11.00-14.00 zapraszamy do nas na Dzień Otwarty na W6

Podczas zajęć laboratoryjnych, warsztatów i pokazów opowiemy oraz pokażemy, dlaczego warto studiować na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej, pokażemy, co ciekawego robimy na zajęciach i odpowiemy na wszystkie  pytania.

Program Dnia Otwartego na W6 przygotowany przez przedstawicieli Wydziału przedstawiamy poniżej

• dr inż. Katarzyna Łuszczek
    Zajęcia laboratoryjne z geologii i petrografii
    Laboratorium Nauk o Ziemi i Inżynierii Mineralnej
    sala 2.21, bud. L-2
  • dr hab. Paweł Zagożdżon, prof. uczelni
    Surowce mineralne. Bez nich jesteśmy trupy!
    Laboratorium Nauk o Ziemi i Inżynierii Mineralnej
    sala 263, bud. L-1
  • dr inż. Tomasz Ratajczak
    Przegląd metod wzbogacania surowców mineralnych, w tym próba rozdziału minerałów za pomocą separacji magnetycznej
    sala 071, bud. L-1
  • dr inż. Danuta Szyszka
    Kolorowy Świat Chemii
    sala 0.83, bud. L-1
  • dr inż. Alicja Bakalarz, dr inż. Magdalena Duchnowska
    W poszukiwaniu złota-wzbogacenie grawitacyjne
    sala 0.73, bud. L-1
  • mgr inż. Aleksandra Banasiewicz
    Innowacyjne technologie w eksploatacji surowców krytycznych i strategicznych
    Digital Mining Center
    sala 2.10, bud. L-2
  • dr inż. Jarosław Wajs, dr inż. Damian Kasza
    Nowoczesne geodezyjne techniki pomiarowe stosowane w geonaukach
    Laboratorium geodezji i GPS
    sala 260, bud. L-1

Początek o godz. 11:00 w holu budynku L-1 GEOCENTRUM. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy ok. 10-15 osób. Każda grupa rozpocznie zajęcia w innym laboratorium. Po zakończeniu zajęć (ok. 20 min.) przeniesie się do kolejnego pomieszenia lub laboratorium.

Widzimy się na kampusie PWr GEOCENTRUM w budynkach L-1 i L-2 przy ul. Na Grobli 15 i 13 we Wrocławiu. Zapraszamy💚

do_2023_w6_510x320px_v1.jpg