Kandydaci dlaczego warto studiować na W6 - opowiada absolwent dr inż. Sławomir Patla

Data: 18.06.2023

Kandydaci, dlaczego warto studiować na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) PWr? Zobaczcie sami jakich mamy wspaniałych Absolwentów

jestem_z_w6_slawomir_patla_820x312_v2.jpg

Dr inż. Sławomir Patla ukończył Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii (W6) PWr w specjalności geoinformatyka. Następnie obronił pracę doktorską także na Wydziale Geoinżynierii Górnictwa i Geologii PWr pt. „Prognoza zasięgu strefy zagrożenia rozrzutem odłamków skalnych przy urabianiu złóż surowców skalnych za pomocą materiałów wybuchowych” w dziedzinie nauki inżynieryjno-techniczne i dyscypline inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

A tak o studiowaniu na W6 mówi sam absolwent dr inż. Sławomir Patla.

"Na Wydział trafiłem trochę przypadkiem. Mogłem studiować metrologię warsztatową ( kontynuować kierunek z technikum) ale w Poznaniu lub Opolu. Jednak mieszkając we Wrocławiu wydawało się to mało rozsądne. Kolega zaproponował studia na kierunku ZZZiOŚ "Zośka". Dowiedziałem się od niego, że to na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geolofgii PWr no i złożyłem dokumenty. Na początku nie było łatwo, gdyż nie znałem, z własnej winy oczywiście, zasad punktacji i po drugim semestrze uległem "kontuzji" co skończyło się urlopem zdrowotnym. Do dziś wspominam fizykę, wentylację, informatykę z profesorem Zimrozem, elektrotechnikę... Trochę się przeraziłem, gdy dr Zagożdżon przyniósł tacę z kamieniami i powiedział, że każdy z nich ma swoją nazwę i skład mineralogiczny. Dla mnie były to kamienie. Wybrałem Geoinformatykę bo lubiłem analizować informacje i dane oraz miałem styczność z geodezją, więc ten kierunek mi się bardzo spodobał. Obronę jednak musiałem odłożyć do sesji jesiennej, ponieważ poznałem moją żonę i "nie miałem warunków" do ukończenia w terminie pracy magisterskiej. Wszystko jednak dobrze się skończyło".

Pełen opis sylwetki dra inż. Sławomira Patli

Dr inż. Sławomir Patla urodził się w 1981 r. we Wrocławiu. Ukończył Technikum Mechaniczne nr 2 we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł technika-mechanika w specjalności metrologia warsztatowa. W 2006 ukończył Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii PWr w specjalności geoinformatyka. Przez 16 lat pracował w Instytucie Górnictwa Odkrywkowego “Poltegor Instytut”, w którym od 2017 r. był kierownikiem do spraw jakości w Laboratorium Sejsmiki Górotworu. W ramach podnoszenia kwalifikacji odbył szereg kursów i szkoleń w tym zdobył licencję pilota bezzałogowych statków powietrznych. W roku 2013 ukończył studia podyplomowe “Menedżer Projektów Badawczych. W grudniu 2022 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Geoinżynierii Górnictwa i Geologii PWr pt. „Prognoza zasięgu strefy zagrożenia rozrzutem odłamków skalnych przy urabianiu złóż surowców skalnych za pomocą materiałów wybuchowych”.

Brał udział w trzech projektach naukowych oraz jest współautorem patentu. W trakcie pracy zawodowej opublikował 22 artykuły oraz brał czynny udział w wielu konferencjach branżowych. Jest autorem około 200 i współautorem prawie 500 ekspertyz określających zasięgi oddziaływań od robót strzałowych.

Prywatnie jest mężem Weroniki i ojcem dwóch synów: Mikołaja (9 lat) i Maksymiliana (6 lat). Interesuje się muzyką i sportem. W szkole średniej był członkiem orkiestry akordeonowej. Obecnie jest zawodnikiem drużyny Pierwszej Ligi Dolnośląskiej Siatkówki “SKSM Adrenalina Wrocław”.

Zapraszamy do studiowania z Nami na W6

Kandydaci nie czekajcie za długo, by wysłać swoje zgłoszenie! Zróbcie to pod adresem

Chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania w prywatnych wiadomościach na Messenger  https://www.facebook.com/wggg.pwr

Czekamy na Was!