Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii

Kolejny etap prac w ramach projektu badawczego w obszarze dawnej kopalni węgla brunatnego „Przyjaźń Narodów – Szyb Babina”

Data: 03.07.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Kolejny etap prac w ramach projektu badawczego w obszarze dawnej kopalni węgla brunatnego „Przyjaźń Narodów – Szyb Babina”

W dniu 29 czerwca br. grupa naukowców z Katedry Geodezji i Geoinformatyki z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej wspólnie z KGHM Cuprum sp. z o.o. CBR zrealizowała kolejny etap prac badawczych obejmujący montaż dwóch reflektorów rogowych (ang. corner reflectors) w ramach projektu badawczego „Geneza i przebieg antropogenicznych i naturalnych deformacji terenu w obszarach pogórniczych dawnej kopalni węgla brunatnego „Przyjaźń Narodów - Babina’” finansowanego ze środków programu OPUS-17 Narodowego Centrum Nauki. Instalacja luster związana jest z zadaniem badawczym dotyczącym analizy przemieszczeń terenu z wykorzystaniem metody satelitarnej interferometrii radarowej (InSAR).

Przy wyborze lokalizacji luster w sąsiedztwie ścieżki geoturystycznej "Dawna Kopalnia Babina" korzystano z wiedzy i pomocy pracowników Nadleśnictwa Lipinki.

0dvrxpbwbfwctbkroimg_20210629_133517.jpg0dvrxpbwbfwctbkroimg_20210629_135129.jpgfabonm1cpfu9nakyimg_20210629_110931.jpg

loga2.png

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję