Konferencja EIT Raw Materials pod hasłem „The Future of Raw Materials Higher Education Conference and Ideation”

Data: 18.10.2019

W dniach 2-4 października 2019 r. przedstawiciele Naszego Wydziału na czele z Dziekanem dr hab. inż. Radosławem Zimrozem profesorem uczelni oraz z Prodziekan dr inż. Gabrielą Paszkowską wzięli udział w konferencji organizowanej przez EIT Raw Materials pod hasłem „The Future of Raw Materials Higher Education Conference and Ideation”, która odbyła się w Zagrzebiu – stolicy Chorwacji. W trakcie konferencji uczestnicy brali udział w licznych prelekcjach i warsztatach, z których na szczególne uznanie zasługuje warsztat z „Digital pedagogy.” Uczestnicy mieli okazję przetestować praktyczne zastosowanie „mixed reality” i „virtual reality” w dydaktyce. Władze wydziału wróciły z głową pełną pomysłów na poszerzenie procesów kształcenia na WGGG, czego efekty już widać w programie nowej specjalności magisterskiej Geoinżynieria i ochrona środowiska.

20191004_124553_resized.jpg20191004_120313_resized.jpg20191004_134458_resized.jpg

Wyjazd do Zagrzebia był także okazją do nawiązania współpracy z tamtejszym Uniwersytetem. Spotkanie z Władzami Wydziału Górnictwa, Geologii i Inżynierii Naftowej zapoczątkowało proces wymiany studenckiej i kadrowej, a wizyty w nowoczesnych laboratoriach Geotechniki, Geomechaniki, Technik Strzałowych i Hydrogeologii zaowocowały pomysłami na wspólne prace inżynierskie, magisterskie oraz nowe projekty badawcze. A wszystko z myślą o rozwoju naszych studentów, doktorantów i kadry naukowej.