Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. "Górnictwo i geologia w obiektywie" organizowany przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr - edycja II 2023

Data: 20.03.2023

konkurs_fotograficzny_dla_uczniow_szkol_ponadpodstawowych_edycja_ii_-_plakat.jpg
Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Górnictwo i geologia w obiektywie” odbywającego się pod patronatem Dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr prof. dr. hab. inż. Radosława Zimroza.

UCZESTNICY
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, kształcących się w roku szkolnym 2022/2023.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne:

I nagroda - 1000 zł

II nagroda - 700 zł

III nagroda - 300 zł.
Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną opublikowane na stronie Wydziału Geinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.

TERMIN
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 maja 2023 r.
Termin ogłoszenia Laureatów konkursu do 15 czerwca 2023 r.

TEMAT
Górnictwo i geologia w obiektywie

OPIS
Górnictwo i geologia z perspektywy młodych to nowe spojrzenie na obiekty i obszary o istotnym znaczeniu gospodarczym, a także wysokich walorach przyrodniczych, społecznych i kulturowych. Bez geologii nie ma górnictwa. Geologia to nauka o historii i procesach zachodzących we wnętrzu i na powierzchni Ziemi. Ich poznawanie i obserwacja jest podstawą rozwoju wiedzy i zainteresowań przyrodniczych. Natomiast górnictwo to działalność zmierzająca do pozyskania istotnych surowców
mineralnych, które są wykorzystywane w różnych obszarach gospodarki. Jednak górnictwo i geologia to nie tylko eksploatacja złóż i wiedza o historii i budowie Ziemi, to także obiekty i obszary zrewitalizowane i wykorzystywane turystycznie.

ZGŁASZANIE PRAC KONKURSOWYCH
E-mail: konkurs.w6@pwr.edu.pl

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie internetowej👇

Komitet Organizacyjny Konkursu