List intencyjny w sprawie współpracy naukowo-badawczej pomiędzy Wydziałem Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej a Regionalnym Zarządem Gospodarski Wodnej we Wrocławiu (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie)

Data: 09.03.2023

podpisanie-umowy2023_510x310_2.png

W dniu 6 marca 2023 roku Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, prof. Radosław Zimroz i Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarski Wodnej we Wrocławiu (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie) Mariusz Przybylski podpisali list intencyjny w sprawie współpracy naukowo-badawczej.

Obie strony wyraziły zainteresowanie podjęcia współpracy w celu wspólnego rozwiązywania problemów związanych z gospodarką wodną i implementacją innowacji rozwiązań oraz transferu zaawansowanych technologii w aspekcie m.in. monitorowania stanu wód z wykorzystaniem danych satelitarnych, przetwarzania danych LIDAR dla Systemów Informacji Przestrzennej jak i również danych fotogrametrycznych pozyskiwanych przy misjach z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych.
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu jest zainteresowany współpracą z Katedrą Geodezji i Geoinformatyki na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz korzystaniem z jej doświadczonej kadry, unikatowego na skalę europejską wyposażenia Kompleksu Laboratoryjnego GEO-3EM na potrzeby rozwoju i pozyskiwania rozwiązań technologicznych oraz wsparcia naukowego przy definiowaniu i prowadzeniu działań zmierzających do realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Podpisane uroczyście porozumienie pozwoli obu instytucjom na wzajemną merytoryczną wymianę doświadczeń z pożytkiem dla gospodarki wodnej w całej Polsce południowo-zachodniej.
Informacja o zacieśnianiu współpracy naukowo-badawczej z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Wody Polskie została też umieszczona na stronie pod adresem

Na zdjęciu profesor Radosław Zimroz (z lewej) oraz dyrektor Mariusz Przybylski (Fot. Jarosław Garbacz).