Kandydaci, dlaczego warto studiować na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) PWr? Zobaczcie sami jakich mamy wspaniałych Studentów

Data: 23.05.2023

jestem_z_w6_michal_grzesiak_510x310_v2.jpg
Student z W6 Michał Grzesiak zdobył srebrny medal wraz z członkami Koła Naukowego "Off-Road" z PWr w ramach Projektu Scorpio wraz ze swoim łazikiem Scorpio 7, podczas zawodów Australian Rover Challenge, które odbywały się w imitacji warunków panujących na Księżycu w Adelajdzie.

Tak opowiada o studiach na W6 nasz Student inż. Michał Grzesiak.
"Studia inżynierskie skończyłem na naszym Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) PWr na kierunku Górnictwo i Geologia. Obecnie kontynuuję ten kierunek także na W6 na studiach magisterskich po angielsku na specjalizacji Mining Engineering. Wybrałem te studia ze względu na ścieżki rozwoju jakie daje uczelnia na międzynarodowym kierunku. Jestem członkiem programu Timrex, projektu EIT RawMaterials, umożliwiającego zawieranie nowych, międzynarodowych znajomości oraz braniu udziału w złożonych inżynierskich problemach. Projekt ten jest przeznaczony dla studentów na II stopniu.
Jednym z moich głównych zainteresowań jest kosmos. Dzięki interdyscyplinarnej kadrze na W6 mogłem połączyć swoje pasje z naukowym rozwojem. Korzystając z wiedzy oraz pomocy Pani dr inż. Katarzyny Łuszczek w swojej pracy inżynierskiej opisałem pod kątem geologicznym oraz górniczym Księżyc. Moją wiedzę miałem okazję sprawdzić na zawodach z serii Rover Challenge jako lider działu science Koła Naukowego "Off-Road" działającego na Wydziale Mechanicznym na Politechnice Wrocławskiej. W kole jestem odpowiedzialny za interpretację wyników zebranych przez łazika w trakcie trwania zawodów. Aktywność poza moimi studiami dała mi możliwość poznania niesamowitych ludzi, z którymi mam przyjemność pracować, a także sposobność do praktycznego wykorzystania poznanej na studiach teorii. "

Projekt Scorpio Koła Naukowego OFF-ROAD z Politechniki Wrocławskiej wraz ze swoim łazikiem Scorpio 7, zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej podczas tegorocznych zawodów Australian Rover Challenge, które odbywały się w imitacji warunków panujących na Księżycu. Podczas czterodniowej rywalizacji zespół zaprezentował niesamowitą wiedzę i umiejętności w dziedzinie projektowania i budowy łazików. Przyczyniło się to do zdobycia aż czterech nagród w kolejnych konkurencjach, w tym dwa złote medale w kategoriach The Boeing Mapping and Autonomous Task oraz Space Resources Task. Drużyna zajęła również drugie miejsca w konkurencjach The Excavation and Construction Task oraz Post Landing Task. Konkurencje są zaprojektowane tak, aby testować różne aspekty zdolności łazików, takie jak wykonanie zadań wymagających precyzji, poruszanie się po trudnym terenie, zbieranie próbek, a także komunikacja i jazda autonomiczna. Scorpio 7 poradził sobie niemal z wszystkimi zadaniami bezbłędnie. Wyróżnił się na tle konkurencji pełną autonomią poruszania się po wcześniejszym zmapowaniu terenu. Z precyzją wciskał odpowiednie przyciski i klawisze na klawiaturze w celu uruchomienia procedury startowej oraz oczyszczał swoją trasę z przeszkód. Nie obyło się jednak bez awarii łazika i pękł element łączący nadgarstek manipulatora z koparką. Mimo to dzięki zachowaniu spokoju naszych operatorów oraz ich szybkiej reakcji, zespół Scorpio ukończył zadanie. Kolejna konkurencja, Space Resources Task polegała na poszukiwaniu i wydobywaniu wody ze specjalnych zmrożonych próbek piasku.
Projekt Scorpio nie po raz pierwszy udowodnił, że polscy studenci z Politechniki Wrocławskiej potrafią rywalizować z najlepszymi w dziedzinie eksploracji kosmosu. Ich pomysły i rozwiązania okazały się skuteczne, co pozwoliło im zdobyć wiele nagród i wyróżnień na międzynarodowej arenie.
W Kole już myślimy nad usprawnieniami Scorpio 7, aby w maju rywalizować z 37 drużynami z całego świata na University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych.

Kandydaci czekamy na Was!

Informacje o rekrutacji letniej znajdziecie na stronie https://wggg.pwr.edu.pl/.../studiuj-na-wydziale...

dsc_0108.jpgdsc_0063.jpg