Nominacja profesorska dla prof. Herberta Wirtha z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr

Data: 22.10.2019

Nominacja profesorska dla prof. Herberta Wirtha z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskej

nviryvkk_400x400.jpg

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał prof. Herbertowi Wirthowi z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej  tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych. Serdecznie gratulujemy!

Prof. Herbert Wirth pracuje w Katedrze Górnictwa i Geodezji na Wydziałe Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr . W swojej pracy naukowej zajmuje się m.in. zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem przemysłu surowcowego, geologią gospodarczą, oceną i wyceną projektów geologiczno-górniczych, gospodarką odpadami, organizacją i ekonomiką górnictwa oraz oceną przemysłowych projektów inwestycyjnych.

W latach 2009-2016 prof. Herbert Wirth pełnił funkcję prezesa KGHM Polska Miedź S.A.