Nominacja profesorska dla prof. Jana Kudełki z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr

Data: 10.08.2020

Nominacja profesorska dla prof. Jana Kudełki z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskej

prof_j_kudelko_nom_prof.jpg

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał prof. dr hab. inż. Janowi Kudełce z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej  tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych. Serdecznie gratulujemy!

Prof. Jan Kudełko pracuje w Katedrze Górnictwa i Geodezji na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr. Pełni funkcję kierownika Laboratorium Technik Modelowania w Górnictwie w Centrum Badawczym GEO-3EM PWr. W swojej pracy naukowej zajmuje się m.in. zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem przemysłu surowcowego, mechaniką górotworu, eksploatacją i przeróbką złóż rud, oceną projektów geologiczno-górniczych, gospodarką odpadami, organizacją i ekonomiką górnictwa oraz oceną przemysłowych projektów inwestycyjnych. Jego dotychczasowy dorobek naukowy liczy ponad 160 publikacji krajowych i zagranicznych, w tym 5 monografii oraz ponad 130 prac badawczych i ekspertyz na rzecz przemysłu.
W latach 1986-1991 prof. Jan Kudełko był wykładowcą na uczelniach w Algierii, Ecole Nationale Polytechnique a Algier oraz INES de Génie Civil de Tiaret. W latach 2008-2016  pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu KGHM CUPRUM Centrum Badawczo-Rozwojowe we Wrocławiu.