Nominacja profesorska dla prof. Radosława Zimroza Dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr

Data: 05.08.2020

Nominacja profesorska dla prof. Radosłwa Zimroza Dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskej

prof_r_zimroz_dziekan.jpg

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał prof. dr hab. inż. Radosławowi Zimrozowi  Dziekanowi Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej  tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych. Serdecznie gratulujemy!

Prof. Radosław Zimroz pracuje w Katedrze Górnictwa i Geodezji na Wydziałe Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr, gdzie pełni funkcję Dziekana Wydziału. Prof. Zimroz obronił doktorat w 2002 r., habilitację w 2011r., a od 2012r. był profesorem uczelni. Zainteresowania naukowe Profesora Zimroza skupione są wokół zastosowań technik pomiarowych, analizy danych, komputerowego wspomagania podejmowania decyzji w zakresie diagnostyki maszyn, badań nieniszczących, zarządzania infrastrukturą kopalnianą, zagrożeń naturalnych (zagrożenia gazowe, przetwarzanie sygnałów sejsmicznych), poprawy bezpieczeństwa górników pod ziemią, komputeryzacji, automatyzacji i robotyzacji procesów w górnictwie.

W latach 2004-2005 Profesor Zimroz odbył staż podoktorski w Cranfield University (Applied Math and Computing Group), a w latach 2012-2019 pracował w KGHM Cuprum CBR we Wrocławiu tworząc tam Zakład Analityki Systemów.

Prof. R. Zimroz jest autorem bardzo wielu publikacji naukowych w światowych czasopismach, wypromował 6 doktorów (3 z wyróżnieniem), był członkiem/liderem zadań i pakietów w kilkunastu projektach (KBN, MNiSW, NCBiR, FP7, H2020, KIC Raw Materials), brał udział lub był kierownikiem w projektach dla KWB Turów i KGHM PMSA. W mijającej kadencji pełnił funkcję prodziekana ds. nauki, a przez ostatni rok był Dziekanem Wydziału. Wybrany na kolejną kadencję. Jest członkiem IEEE, Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Technicznej (wiceprezes, druga kadencja), Society of Mining Professors, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, Komitetu Górnictwa PAN (druga kadencja, obecnie w prezydium). „Zasłużony honorowy pracownik KWB Turów”. „Generał górniczytrzeciego stopnia.