Nowa pracownia informatyczna na W6 dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PGE

Data: 08.10.2021

Nowa pracownia informatyczna na Wydziale Geoinzynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskej dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PGE
Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PGE, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej uruchomił nową pracownię informatyczną, w ramach projektu Geoinformatyka w inżynierii środowiska, górnictwie i energetyce”.
Wydział dzięki temu poszerzył ofertę edukacyjną na dotychczasowych kierunkach kształcenia (nowe specjalności obejmujące metody komputerowe w górnictwie i geologii) oraz otworzył nowy kierunek geoinformatyka.
Nowa pracownia informatyczna umożliwia realizację ćwiczeń w grupach liczących do 15 osób. Głównymi beneficjentami będą studenci geoinformatyki, ale pracownia ta będzie wykorzystywana na pozostałych kierunkach kształcenia (geodezja i kartografia, górnictwo i geologia).
Studenci będą mogli korzystać z wydajnych komputerów z 27 calowymi monitorami wysokiej rozdzielczości oraz unikalnego oprogramowania zarówno w czasie zajęć zorganizowanych, związanych z zaawansowanymi technologiami informatycznymi, jaki i przy realizacji prac dyplomowych.
przechwytywanie_lab_geoinf.pngimg_20211012_110216.jpgimg_20211012_110456.jpg