Odznaczenia i nagrody dla naukowców i pracowników z W6 na Akademii Barbórkowej 2019

Data: 06.12.2019

Akademia  Barbórkowa 2019 z okazji Dnia Górnika 4 grudnia 2019 na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii świętowano Barbórkę 2019. W trakcie uroczystości podsumowano mijający rok oraz wręczono nagrody, odznaczenia oraz medale dla wyróżniających się pracowników i stuentów.

akademia_barborkowa_2019_7.jpgAkademię zorganizowano w otwartym w kwietniu 2019 r. Centrum Badawczym GEO-3EM przy ul. Na Grobli 13. W budynku znajduje się dwanaście specjalistycznych laboratoriów wyposażonych w nowoczesny sprzęt badawczy.

– Była to największa inwestycja w historii naszego wydziału i trzeba podkreślić, że już dużo się tutaj dzieje. Realizujemy pierwsze międzynarodowe projekty badawcze, a w samym gmachu zorganizowano również dwie duże konferencje naukowe. Liczymy, że z czasem tego typu wydarzeń będzie coraz więcej – mówił dr hab. inż. Radosław Zimroz, prof. uczelni, dziekan wydziału.

W trakcie uroczystości odznaki honorowe „Zasłużony dla Górnictwa RP” odebrały dr inż. Monika Derkowska-Sitarz i dr Katarzyna Zagożdżon. Wręczono również odznaki „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”, które otrzymali:

• prof. Lech Gładysiewicz – złota odznaka;
  • dr hab. inż. Leszek Jurdziak, prof. uczelni – srebrna odznaka;
  • dr hab. inż. Radosław Zimroz, prof. uczelni – srebrna odznaka;
  • dr inż. Witold Kawalec – srebrna odznaka;
  • dr Barbara Kiełczawa – srebrna odznaka.

akademia_barborkowa_2019_13.jpgWręczono także stopnie górnicze: •

• stopień Generalnego Dyrektora Górniczego II Stopnia otrzymał prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej;
  • stopień Generalnego Dyrektora Górniczego III stopnia otrzymał dr hab. inż. Ryszard Błażej, prof. uczelni.

Stopnie Dyrektora Górniczego I Stopnia otrzymali:

• dr hab. inż. Kazimierz Bęcek, prof. uczelni
  • dr inż. Michał Dudek
  • dr inż. Piotr Grzempowski
  • dr inż. Zbigniew Krysa
  •  dr inż. Wojciech Milczarek
  • dr inż. Bogumiła Pałac-Walko
  • dr inż. Danuta Szyszka.

Stopień Dyrektora Górniczego III Stopnia otrzymał dr inż. Paweł Strzałkowski i dr inż. Wiesław Migdał.

Stopień Inżyniera Górniczego I Stopnia otrzymali:

• dr inż. Adam Górecki
  • dr inż. Robert Gradka
  • dr inż. Martyna Konieczna
  • dr inż. Jarosław Wajs
  • dr inż. Marcin Zając.

akademia_barborkowa_2019_26.jpgStopień Inżyniera Górniczego III Stopnia otrzymał Marcin Malina. Stopień Technika Górniczego I Stopnia otrzymał Andrzej Grygiel.

Wszystkie odznaczenia i stopnie wręczył dr Andrzej Jaroch, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Uroczystość była także okazją do wręczenia Złotych Odznak Politechniki Wrocławskiej, które otrzymali dr hab. inż. Robert Król, prof. uczelni i Grażyna Lachowska. Z kolei odznaczenie Zasłużony dla Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii otrzymała dr inż. Gabriela Paszkowska.

W trakcie gali wręczono dyplomy JM Rektora w uznaniu wyróżniającego wkładu w działalność Uczelni, wyróżnienie otrzymali:
  • dr hab. inż. Ryszard Błażej, prof. uczelni
  • dr inż. Justyna Górniak-Zimroz
  • dr inż. Urszula Kaźmierczak
  • dr hab. inż. Robert Król, prof. uczelni
  • dr hab. inż. Katarzyna Pactwa, prof. uczelni
  • dr inż. Gabriela Paszkowska
  • dr hab. inż. Justyna Woźniak, prof. uczelni

Wręczono także dyplomy Rektora w uznaniu wyróżniającego wkładu w działalność uczelni i w uznaniu wyróżniającego wkładu wspomagającego działalność uczelni

mgr inż. Aurelia Plewa
    mgr Adriana Banera
    mgr inż. Hubert Popiel

Podczas Akademi Barbórkowej wręczono  Dyplomy JM Rektora za wyróżniający się wkład w organizację Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej

Pracownikom

Kamil Pacyna
    Bartosz Skrabanek
    Piotr Wojtaszek.

Na Akademi Barborkowej 2019 mialy miejsce specjalne podziękowania, kwiaty i wspólne odśpiewanie STO LAT z okazji jubileuszu 50-lecia pracy dla  prof. Andrzeja Łuszczkiewicza.