Prof. dr hab. inż. Jan Drzymała z W6 wysoko w rankingu TOP 2%

Data: 27.11.2020

Prof. dr hab. inż. Jan Drzymała  z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, wysoko w rankingu TOP 2%

27 naukowców z Politechniki Wrocławskiej znalazło się w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Na tej liście wśród osób najczęściej cytowanych na świecie znalazł się Prof. dr hab. inż. Jan Drzymała z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.
W innej klasyfikacji znalazł, się także Prof. dr hab. inż. Radosław Zimroz, Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnicta i Geologii Politechniki Wrocławskiej (jest to lista śwatowych naukowców, którzy nie znajdują się w pierwszej 100,000 według złożonego indeksu, ale mimo to znajdują się w pierwszej 2% naukowców z ich głównej dyscypliny cząstkowej, którzy opublikowali co najmniej pięć prac w danej dyscyplinie).
Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy Profesorom!
Na tzw. Liście TOP 2% znajdują się nazwiska osób, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Raport przygotowują analitycy z Stanford University, wydawnictwa Elsevier i firmy SciTech Strategies
Lista została przygotowana po dokonaniu kompleksowej oceny dorobku naukowego uczonych z całego świata i wyliczeniu złożonego indeksu bibliometrycznego (tzw. C-score), uwzgledniającego m.in. czynniki takie jak liczba cytowań niezależnych, indeks Hirscha, czy miejsce i rolę autora wśród współautorów.
Pełną listę 159 683 naukowców, opublikowaną przez Uniwersytet Stanforda, można znaleźć na stronie data.mendeley.com
Więcej szczegółów na stronie: https://bit.ly/top2_pwr

127784159_3455620501153125_5901542775504821313_o.jpg