Data: 30.04.2023

Prof. dr hab. inż. Monika Hardygóra, dr h.c. z Katedry Górnictwa z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej powołana do Rady Naukowej Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie na kadencję 2023-2026

baner_prof_hardygora_rada_nigme_pan_2023_v2.jpg

Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie ogłosił skład swojej rady naukowej na kadencję 2023-2026. Do tego prestiżowego gremium powołano prof. Monikę Hardygórę z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej.
Profesor M. Hardygóra jest wybitną specjalistką z zakresu transportu taśmowego i maszyn górniczych.
Prof. M. Hardygóra aktywnie uczestniczy w pracach licznych komisji, stowarzyszeń i organizacji krajowych i zagranicznych. Jej dotychczasowe funkcje to m.in. wiceprzewodnicząca Komisji Górnictwa PAN, członkostwo w Radzie Naukowej Głównego Instytutu Górnictwa, Komitecie sterującym FEMP federacji europejskich programów edukacyjnych w zakresie nauk górniczych i geologicznych, Zespole Doradczo-opiniującym ds. Projektów Celowych w KBN. W 1999 r. została powołana do Komisji Nagród Prezesa Rady Ministrów, gdzie Przewodniczyła Zespołowi IV ds. Nagród za Wybitne Osiągnięcia Naukowo-Techniczne.

Profesor M. Hardygóra należy także do: Society of Mining Professors, Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa, amerykańskiego Society of Mining, Metallurgy and Exploration, komitetów naukowych kilkudziesięciu konferencji krajowych i zagranicznych, kilku rad naukowych czasopism krajowych i zagranicznych.
Więcej o osobie i dorobku naukowym Prof. Moniki Hardygóry na stronie ➡️ https://wroclaw.tech/MHardygora-PAN-23

Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy!