Prof. Jan Drzymała i Prof. Radosław Zimroz z W6 PWr na liście Top 2% najlepszych naukowców na świecie

Data: 15.10.2022

Prof. Jan Drzymała i  prof. Radosław Zimroz z Katedry Górnictwa Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej na liście Top 2% najlepszych naukowców na świecie

baner_top_2_najlepszych_naukowcow_2022_v6.jpg

Z wielką dumą informujemy, że  prof. dr hab. inż. Jan Drzymała i prof. prof. dr hab. inż. Radosław Zimroz z Katedry Górnictwa Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej znajdują się  na bardzo wysokiej pozycji w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie - TOP 2%.

Lista TOP 2% zawiera nazwiska naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.

Ranking TOP 2% opracowują analitycy z Uniwersytet Stanforda, wydawnictwa Elsevier i firmy SciTech Strategies. Ocenia on cały dorobek naukowy badaczy według indeksu bibliometrycznego, uwzględniając takie kryteria jak: indeks Hirscha, liczbę cytowań (także autocytowań) czy miejsce na liście autorów. Naukowcy zostało podzieleni na 22 dziedziny naukowe i 176 poddziedzin. W zestawieniu uwzględniono w sumie prawie 200 tysięcy nazwisk z całego świata.

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!