Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii

Projekt badawczy realizowany na W6 "Mapa 3D" zakończony sukcesem

Data: 01.07.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

 Realizowany na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) PWr projekt badawczy pt. „Bieżące monitorowanie jakości wydobywanej rudy pod kątem jej własności geometalurgicznych w oparciu o model złoża 3D” zakończył się sukcesem

foto.jpg

W dniu 11 czerwca br. sukcesem został zakończony ponad dwuletni projekt badawczy zlecony przez KGHM Polska Miedź SA pt. „Bieżące monitorowanie jakości wydobywanej rudy pod kątem jej własności geometalurgicznych w oparciu o model złoża 3D”.
Celem głównym badań było uzyskanie informacji oraz danych o właściwościach złoża, które będą następnie wykorzystane do stworzenia bazy danych do budowy geometalurgicznego modelu 3D złoża. Praca ta ma niezwykle prestiżowy charakter, gdyż dotyczy opracowania strategii wydobycia na najbliższe 15 lat w oparciu o parametry złożowe i docelowe efekty technologiczne eksploatowanych przez KGHM rud miedzi z Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (LGOM).
Projekt był realizowany na naszym Wydziale w Laboratorium Nauk o Ziemi i Inżynierii Mineralnej w Pracowni Metalurgii Ekstrakcyjnej Katedry Górnictwa Politechniki Wrocławskiej, pod kierownictwem dr inż. Magdaleny Duchnowskiej oraz dr inż. Alicji Bakalarz. W sukcesie zrealizowanego projektu nieoceniony wkład mieli: Profesor Andrzej Łuszczkiewicz oraz mgr inż. Joanna Rutkowska, mgr inż. Piotr Karwowski i mgr inż. Tomasz Stępień.

Budżet projektu: 2,4 mln PLN

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję