Projekt OPMO (Operational Monitoring of Mineral Crushing Machinery) na W6

Data: 17.03.2021

Projekt OPMO (Operational Monitoring of Mineral Crushing Machinery) na W6
Projekt powstaje w ramach międzynarodowego konsorcjum i finansowaniu z EIT Raw Materials – z programu Horyzont 2020. Pracują nad nimi naukowcy z Politechniki Wrocławskiej (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii i Wydział Matematyczny) i specjaliści z KGHM Polska Miedź, KGHM CUPRUM Centrum Badawczo-Rozwojowe i firmy AmePlus oraz partnerzy z Finlandii – dostawca maszyn i technologii Metso Oy, a także Uniwersytet w Tampere.
0dvrxpbwbfwctbkroopmo3.jpg0dvrxpbwbfwctbkroopmo6.jpg0dvrxpbwbfwctbkroopmo5.jpg
Naukowcy z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii i Wydziału Matematyki PWr wspólnie z partnerami z Polski i Finlandii tworzą system, dzięki któremu maszyny przerabiające górniczy urobek będą pracować jeszcze wydajniej.
Prof. Radosław Zimroz z W6 podkreśla – "Nasza grupa jest bardzo interdyscyplinarna – są w niej górnicy, elektronicy, matematycy, automatycy, mechanicy i geolodzy. A do tego zróżnicowana pod względem doświadczeń, bo tworzą ją zarówno profesorowie tytularni, naukowcy z kilku- i kilkunastoletnim dorobkiem, doktoranci, jak i studenci-praktykanci."
Naukowcy z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr obecnie są zaangażowani w kilku międzynarodowych konsorcjach, prowadząc badania w projektach o łącznej wartości około 9 mln euro (obok OPMO, to MaMMa, AMICOS, SafeMe4Mine, MEITIM, CEE-SIMP3, MOBI-US, EC-Geo-Sustain i OpenYourMine).
Projekt OPMO jest dofinansowany z Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) w ramach programu „Horyzont 2020”, Programu Ramowego UE w zakresie badań naukowych i innowacji.