PWr (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii) i KGHM CUPRUM podpisały list intencyjny w sprawie wzajemnej współpracy

Data: 29.01.2021

umowa_pwr_cuprum_1.jpg
List intencyjny w sprawie współpracy naukowo-przemysłowej podpisano w środę 27 stycznia 2021. Sygnowali go ze strony uczelni: prof. Arkadiusz Wójs, Rektor Politechniki Wrocławskiej i prof. Radosław Zimroz, Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr oraz ze strony KGHM CUPRUM Centrum Badawczo-Rozwojowe: Radosław Pilut, Prezes Zarządu Spółki i Lech Szyszkowicz, jej Wiceprezes.
Uczelnia i centrum badawczo-rozwojowe grupy KGHM zamierzają prowadzić wspólne badania i projekty naukowe oraz udzielać sobie pomocy przy realizacji zadań badawczych. Współpraca ułatwi im też pozyskiwanie zewnętrznego finansowania na inicjatywy naukowe.
- Razem z KGHM CUPRUM już od dłuższego czasu realizujemy wspólne inicjatywy i badania. List jest formalnym potwierdzeniem tej współpracy – podkreśla prof. Radosław Zimroz. – Dzięki temu stajemy się silnymi partnerami w staraniach o unijne projekty. Współpraca pozwala nam też na synergię kompetencji naszych specjalistów i pełne wykorzystanie infrastruktury badawczej, w tym zwłaszcza – z naszej strony – nowoczesnych laboratoriów kompleksu GEO-3EM.
Naukowcy z W6 PWr i KGHM CUPRUM korzystali z ich infrastruktury m.in. prowadząc wspólne badania w ramach międzynarodowego projektu DISIRE – wpisanego przez organizację Solar Impulse Foundation na listę 1000 nowoczesnych technologii zmieniających świat. Obecnie pracują tam nad nowym cybersystemem do zarządzania kopalnią (w ramach projektu MaMMa) oraz systemem monitorowania i diagnostyki pracy maszyn kruszących i przesiewających górniczy urobek (w projekcie OPMO).
Więcej informacji o podpisanym liście intencyjnym na stronie