Rekrutacja na szkołę letnią RawD Trip Summer School 2019

Data: 09.06.2019

Rekrutacja na szkołę letnią RawD Trip Summer School

do 30 czerwca 2019 r.

RawDTRIP Summer School (2-13 of September 2019)

logo logo

Szkoła letnia RawD Trip Summer School prowadzona jest w ramach programu KIC Raw Material, którego celem jest wspieranie projektów dotyczących szeroko rozumianej problematyki surowców. Oznacza to, że obejmuje tematy nie tylko typowo górnicze, ale także te obejmujące inne zagadnienia, w tym recykling, oddziaływania na środowisko, modele konsumpcji itp., czyli to, co wpisuje się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym.

RawD-Trip Summer School odbędzie się w dniach 2-13 września 2019 r. pod patronatem Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH w Krakowie. Przedsięwzięcie ukierunkowane jest na praktyczne zastosowanie wiedzy. W związku z tym po wstępie teoretycznym w murach Akademii pięć dni szkoły letniej odbędzie się na Dolnym Śląsku. Motywem przewodnim pilotażowej edycji jest MIEDŹ. Podczas szkoły letniej będzie szansa na odwiedzenie miejsc na różnym etapie produkcji miedzi  – w zakładach należących do KGHM Polska Miedź S.A. – od wyrobisk górniczych po hutę i zbiornik odpadów poflotacyjnych, aż do miejsc gdzie zrekultywowanych i zrewitalizowanych.

W drugim tygodniu, w Krakowie będzie okazja na zapoznanie się z wytwarzaniem produktów z udziałem miedź oraz odwiedzenie miejsc, gdzie zbierane są odpady zawierające miedź.

Ponadto, wspólnie analizować będziemy  możliwości zwiększenie odzysku miedzi z odpadów, które sami wytwarzamy, możliwość wykorzystania nowych modeli biznesowych w obrocie metali, a także w jaki sposób ograniczyć niekorzystny wpływ metali na środowisko.

RawD-Trip Summer School kierowana jest głównie do studentów studiów I i II stopnia kierunków związanych z górnictwem i inżynierią środowiska, a także wszystkich dla których temat surowców jest istotny. Ważnym aspektem szkoły będzie rozpatrywanie problematyki pod kątem biznesowym.

Zajęcia odbywać się będą w języku angielskim, a oferta kierowana jest do wszystkich krajów zaliczanych do EIT RIS (https://eit.europa.eu/our-activities/outreach/eit-regional-innovation-scheme-ris), w tym do 7 uniwersytetów biorących bezpośredni udział w organizacji  RawD-Trip Summer School. Są to:

• AGH University of Science and Technology
  • University of Zagreb – Faculty of Mining, Geology and Petroleum Engineering (UNIZG-RGNF)
  • Montanuniversität Leoben (MUL)
  • National Technical University of Athens (NTUA)
  • University of Miskolc, (UoM)
  • Technical University of Kosice, (TUC)
  • Consiglio Nazionale delle Ricerche (CNR)
  • Technische Universität Bergakademie Freiberg (TUBAF)

Liderem projektu, w ramach którego organizowana szkoła letnia jest EIT RawMaterials – CLC East.

RawD-Trip Summer School oferuje bardzo atrakcyjne warunki – każdy uczestnik ma zapewniony nocleg i wyżywienie oraz udział w  wydarzeniach szkoły, w tym również przejazdy; dodatkowo otrzyma stypendium w wysokości 500 euro na pokrycie kosztów dojazdu.

Rekrutacja trwa do 30 czerwca 2019 r.

Przewidziano w niej po 4 miejsca dla studentów z siedmiu uniwersytetów – partnerów projektu, a po za tym 12 miejsc dla wszystkich kandydatów z krajów zaliczanych do EIT RIS (w tym również z Polski).

Główne kryteria rekrutacji to:

• ukończony semestr studiów (im wyższy tym lepiej),
  • średnia ocen ze wszystkich semestrów,
  • aktywność organizacyjna i publikacyjna (w tym działalność w kołach naukowych, referaty na sesjach studenckich),
  • list motywacyjny, w którym Kandydaci zaprezentują motywacje udziału w szkole letniej, dotyczące surowców.

Organizatorzy zobowiązani są do zachowania parytetu płci.

Formularz aplikacyjny znajduje się na stronie: http://rawd-trip.agh.edu.pl/

O więcej szczegółów proszę pytać – osobiście lub poprzez email: RawD-trip@agh.edu.pl

Organizatorzy RawD-Trip Summer School:

dr hab. inż. Radosław Pomykała
mgr inż. Natalia Kowalska