Śladami Unii Europejskiej w Geocentrum

Data: 09.05.2018

Śladami Unii Europejskiej w ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”

12 maja 2018 w godz. 11.00-14.00; bud. L1, Geocentrum, ul. Na Grobli 15, Wrocław

Poszukiwanie skarbów, pokazy rozbijania buł agatowych i interaktywne warsztaty chemiczne - to atrakcje, które przygotowali studenci i pracownicy Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

sladami_unii_europejskiej_2018_slajder.png
Organizatorzy zapraszają 12 maja 2018 na teren kompleksu edukacyjno-badawczego Geocentrum (kampus na Grobli), gdzie od godziny 11 będzie można wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach.

Studenci z Koła Naukowo-Badawczego GIS, KN Młodych Geodetów i Samorządu poprowadzą grę geolokacyjną, w której uczestnicy wcielą się w poszukiwaczy skarbów. Gra przeznaczona jest dla całych rodzin. Członkowie Koła Naukowego Revimining będą oprowadzać po muzeum minerałów zlokalizowanym w Geocentrum, a także na parkingu przed budynkiem zaprezentują, jak wygląda rozbijanie buł agatowych. Z kolei dr inż. Danuta Szyszka poprowadzi zajęcia w laboratorium chemicznym. Będzie to interaktywny pokaz pt. „Kolorowy świat chemii”.

Wydarzenie „Śladami Unii Europejskiej” to nie tylko okazja do poznania Politechniki Wrocławskiej i projektów realizowanych przez uczelnię przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, ale też spotkanie z nauką i dobra zabawa. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest wolny. Uczestnicy, którzy otrzymają specjalne okolicznościowe przypinki, mają zapewniony darmowy przejazd Polinką.

Impreza odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich”.