Sprawozdanie z wizyty gości zagranicznych z Brna na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Data: 17.05.2018

Sprawozdanie z wizyty gości zagranicznych z Wydziału  Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Masaryka w Brnie na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej w dniu 16 maja 2018 r.

W dniu 16 maja 2018 r. gościła na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr delegacja  studentów wraz z opiekunem z  Wydziału  Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Masaryka w Brnie. Opiekunem grupy był Dr Karel Staněk z Zakładu Geografii na  Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Masaryka w Brnie.

delegacja_gosci_zagranicznych_z__brna_w6.jpg
Wizyta rozpoczęła się spotkaniem w sali seminaryjnej Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Delegację z Brna powitała Pani Prodziekan ds. dydaktyki, kierunek geodezja i kartografia dr hab. inż. Joanna Bac-Bronowicz, prof. nadzw. wraz z  Panią Prodziekan ds. dydaktyki, kierunek górnictwo i geologia dr inż. Gabrielą Paszkowską z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr w obecności studentów i pracowników naukowych wydziału.

Dr inż. Gabriela Paszkowska przedstawiła prezentację o Wydziale  Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii wraz z ofertą edukacyjną i badawczą Naszego Wydziału. W dalszej cześci spotkania studenci idoktoranci z Naszego Wydziału zaprezentowali swoją działalność w ramach przynależności do Zakładu Geodezji i Geoinformatyki, Koła Naukowo-Badawczego GIS oraz Samorządu Studenckiego.
Doktorant Jakub Łuczak przedstawił ofertę dotyczącą prac Zakładu Geodezji i Geoinformatyki oraz  Koła Naukowo-Badawczego GIS w którym działa. Pani Olga Zedel zaprezentowała projekt dotyczący mapy kampusu dedykowanej osobom niewidomym i niedowidzącym, zaś Pan Krystian Przybylski omówił różne formy aktywności Samorządu Studenckiego W6.

g_paszkowska.jpgprof_jbb.jpgolga-1.jpg

k_przybylski.jpgsluchacze_1.jpggosc.jpg

Podczas spotkania omówiono również możliwe obszary współpracy naukowo-badawczej. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania cieszyły się tematy dotyczące współpracy naukowej, publikacji artykułów naukowych w naszych czasopismach, wymiany studentów w ramach projektu Erasmus oraz możliwość uczestnictwa w szkołach letnich.

Działające w ramach Zakładu Geografii Laboratorium Geoinformatyki i Kartografii, skupiające 9 pracowników naukowych, odpowiada za prowadzenie studiów na trzech poziomach kształcenia. Laboratorium specjalizuje się w kartografii, infrastrukturze informacji przestrzennej, mapowaniu mobilnym, kartografii w zarządzaniu kryzysowym, generalizacji kartograficznej oraz obszarach pokrewnych.

W ostatniej części spotkania doktoranci Zakładu Geodezji i Geoinformatyki W6 oraz członkowie Stowarzyszenia Kartografów Polskich oprowadzili gości po Kampusie Politechniki oraz uczestniczyli we wspólnej wycieczce po wrocławskim ZOO i Afrykarium.

Fotorelacja  na Facebooku

dr inż. Danuta Szyszka