Studentka W6, inż. Izabela Kowalewska wyróżniona w ministerialnym Konkursie Poprawy Warunków Pracy

Data: 20.12.2022

Wyróżnienie w ministerialnej 48. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy dla Studentki inż. Izabeli Kowalewskiej z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

,,Aktywna metoda szkolenia pracowników obsługujących przenośnik taśmowy” opracowana wspólnie przez Studentkę inż. Izabelę Kowalewską z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej oraz przedstawicieli Polskiej Grupy Górniczej została wyróżniona w 48. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Wręczenie nagród w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej RP odbyło się 15 grudnia 2022 r. w Warszawie.

Skład wyróżnionego zespołu to inż. Izabela Kowalewska z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz Dawid Szurgacz, Krzysztof Kos, Leszek Sobik z Polskiej Grupy Górniczej. Nagrodzeni odebrali wyróżnienie z rąk minister Marleny Maląg oraz wiceministra Pawła Wdówika.

W celu opracowania metody aktywnego szkolenia wybrano jedno z najważniejszych stanowisk pracy, jakim jest obsługa przenośnika taśmowego. Metoda szkoleniowa zawiera cztery moduły szkoleniowe. Zawierają one zagadnienia związane z obsługą przenośnika, występujących stanów awaryjnych, montażu i demontażu, naprawy i konserwacji. W opracowanych zagadnienia zostały również uwzględnione pytania dotyczące zagrożeń naturalnych oraz bezpieczeństwa pracy. Cały kurs szkoleniowy trwa 10 dni. Pracownik każdego dnia dostaje na swój adres email zestaw 8 pytań, na które musi odpowiedzieć przed podjęciem pracy.
Uzyskane wyniki badań z opracowanego kursu szkolenia pozwoliły na wdrożenie tego rozwiązania w spółce górniczej.
Serdecznie gratulujemy!

Fotorelacja z uroczystości znajduje sie na stronie