Święto Politechniki Wrocławskiej

Data: 05.10.2017

W środę, 15 listopada 2017 r., zapraszamy na uroczystości związane ze Świętem Politechniki Wrocławskiej. Ich głównym punktem będzie przyznanie tytułu doktora honoris causa prof. Wojciechowi Witkiewiczowi, dyrektorowi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu

15 listopada 1945 r. prof. Kazimierz Idaszewski wygłosił na Politechnice Wrocławskiej pierwszy wykład w dziejach polskich uczelni powojennego Wrocławia. Na pamiątkę tamtego wydarzenia  obchodzimy we Wrocławiu Święto Nauki, a od 1984 roku także Święto Politechniki Wrocławskiej.

Święto Politechniki Wrocławskiej 2017

godz. 8.00 – msza św. w intencji wrocławskiego środowiska akademickiego (Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, pl. Grunwaldzki 3)

godz. 9.00 – uroczystość złożenia kwiatów pod Pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich (skwer prof. Kazimierza Idaszewskiego)

Uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniająca profesorów krakowskich więzionych we Wrocławiu w 1939 r. (ul. Sądowa 1)

Uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniająca profesorów krakowskich więzionych we Wrocławiu w 1939 r. (ul. Kleczkowska/Reymonta)

godz. 9.30 – odsłonięcie tablic nowych profesorów tytularnych (Aleja Profesorów Politechniki Wrocławskiej)

godz. 11.00 – obchody Święta Nauki na Politechnice Wrocławskiej - aula gmachu głównego

• wystąpienie rektora PWr prof. Cezarego Madryasa,
  • nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Wojciechowi Witkiewiczowi, dyrektorowi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu,
  • wręczenie odznaczeń i wyróżnień,
  • wręczenie nominacji cżłonkom Honorowego Konwentu Politechniki Wrocławskiej.