Umowa Patronacka z I LO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy

Data: 06.03.2020

Patronat Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr nad klasą realizującą na poziomie rozszerzonym matematykę, geografię i język angielski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy

1.jpgzbiorowka.jpg2-1.jpg

6 marca 2020 r. Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy objął  patronatem klasę tego  liceum realizującą na poziomie rozszerzonym matematykę, geografię i  język angielski  podpisując umową o współpracy  przez Prodziekana Wydziału WGGG prof. dr hab. inż. Wojciecha Milczarka,  przedstawiciela Rektora Politechniki Wrocławskiej prof. Janusza Górniaka   oraz dyrektora I Liceum Marzenę Helińską.

Podpisanie umowy  patronackiej z Naszym Wydziałem odbyło się podczas Festiwalu Nauki organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy. To wydarzenie, objęte jest patronatem Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego i zostało zorganizowane przez I LO we współpracy z Politechniką Wrocławską, a jego celem było rozbudzanie zainteresowań przedmiotami ścisłymi  i przyrodniczymi uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz uczniów Liceum. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy I LO i Politechniki, której koordynatorami są  Pani Małgorzata Smutkiewicz i Pan Mateusz Przygoda reprezentujący Politechnikę Wrocławską i Pani Magdalena Ciura nauczycielka chemii  I LO.

W tym dniu I Liceum w Oleśnicy odwiedziło wielu znakomitych gości z Politechniki oraz  władze samorządowe. Specjalnymi gośćmi na uroczystości byli uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, którzy już wkrótce będą dokonywać ważnych wyborów: najpierw szkoły średniej, a potem wyższej uczelni i wymarzonego kierunku studiów. W ramach oferty edukacyjnej na rok szkolny 2020/2021 w szkole powstanie klasa realizująca na poziomie rozszerzonym matematykę, geografię i język angielski.

Podczas inauguracji Festiwalu zarówno Pani Dyrektor I LO –  Marzena Helińska, jak i Starosta Oleśnicki – Pan Sławomir Kapica oraz przedstawiciele władz Politechniki Wrocławskiej - mówili o tym, co ważne. Wszyscy prelegenci z wielką nadzieją mówili o wspólnej przyszłości i szansach, jakie daje licealistom współpraca obu placówek. Niezwykle zajmujący, a jednocześnie zrozumiały dla każdego okazał się wykład inauguracyjny pt. „Obraz współczesnej Ziemi widziany z satelity”, który wygłosił dr inż. Jarosław Wajs z Wydziału Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej i był to wstęp do części warsztatowej imprezy, której tytuł brzmiał  ”Skaning laserowy, nowoczesne źródło pozyskiwania danych – dr inż. Damian Kasza i dr inż. Jarosław Wajs. W trakcie warsztatów  ósmoklasiści i licealiści mieli możliwość rozpoznawania minerałów i skał z  prof. dr hab. inż. Pawełm Zagożdżonem i dr inż. Katarzyną Zagożdżon także z Wydziału Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej.

Było nam  niezmiernie miło, gościć w tak znamienitych murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wspaniałą organizację imprezy.
Wierzymy, że nasze spotkanie będzie owocne w szerokim kontekście współpracy naukowej i dydaktycznej.