Uroczystość uruchomienia kompleksu szybowego L-VI KGHM Polska Miedź S.A. ZG Lubin

Data: 17.10.2019

8 października 2019 r. Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej dr hab. inż. Radosław Zimroz profesor uczelni wziął udział w Uroczystości uruchomienia kompleksu szybowego L-VI KGHM Polska Miedź S.A. ZG Lubin. Uroczystość ta połączona była z wręczeniem przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę  Medali za Ofiarność i Odwagę dla ratowników górniczych, którzy wyróżnili się podczas akcji ratunkowej w ZG Rudna w styczniu tego roku.

20191008_183309_resized.jpg20191008_174402_resized.jpg20191008_183358_resized.jpg

Szyb L-VI to najnowsza modernizacja w KGHM - wcześniej przez wiele lat był szybem wentylacyjnym, a obecnie posiada funkcję materiałowo-zjazdową. Inwestycja ta pozwoliła na skrócenie drogi i przyspieszenie transportu ludzi, materiałów oraz maszyn górniczych, podnosząc znacznie efektywność kopalni i bezpieczeństwo pracowników ZG Lubin.