Studenci zapraszamy - VI edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego

Data: 10.01.2023

Szanowni Studenci, właśnie rozpoczęła się VI edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Konkurs skierowany jest do studentów i firm, które mają pomysł na wdrożenie rozwiązań bądź promocję gospodarki obiegu zamkniętego.
Serdecznie zapraszamy Studentów do udziału w konkursie poprzez przygotowanie zgłoszenia zawierającego pomysł na rozwiązanie zgodne z zasadami GOZ lub pomysł na działania promujące ideę.

Do wygrania są: prezentacja swojego pomysłu biznesowi, notebook oraz możliwość skorzystania z kursu biznesowego lub grant w wysokości 10 tys. złotych na realizację projektu.
Dodatkowo Uczelnia otrzyma „Certyfikat dobrych praktyk GOZ”, jako potwierdzenie wspierania działań na rzecz środowiska.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 12 lutego 2023 r. wypełnić prosty formularz na stronie:

www.stenarecycling.pl/scea

Znajdują się tam również wszystkie szczegółowe informacje na temat inicjatywy oraz zwycięskie praktyki z poprzednich lat.

Konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego został zainicjowany w 2017 roku przez firmę Stena Recycling, jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie konsumentów ochroną środowiska i produktami cyrkularnymi oraz potrzebę wprowadzania rozwiązań GOZ przez przedsiębiorstwa. Inicjatywa daje szanse studentom na stworzenie projektu, który nie tylko wesprze społeczeństwo i gospodarkę, ale również może zostać zauważony
przez biznes.

Partnerami merytorycznymi konkursu są m.in.: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Kampania 17 Celów, REKOPOL, Polska Izba Gospodarki Odpadami, czy Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

W 2021 roku konkurs został doceniony Białym Listkiem CSR w plebiscycie organizowanym przez
Tygodnik Polityka oraz certyfikatem Świadomy Wybór Newsweeka w kategorii Zmieniamy Świat Na Lepsze.