Wycieczka dydaktyczna Studentów II stopnia z W6 do Zakładów Wzbogacania Rud Rejon Polkowice KGHM Polska Miedź SA.

Data: 26.05.2022

W piątek 20 maja Studenci II stopnia studiów na kierunkach Eksploatacja Podziemna i Odkrywkowa Złóż, Geoinżynieria i Ochrona Środowiska oraz Bezpieczeństwo i Higiena Pracy z Wydziału Geoinzynierii, Górnictwa i Geologii (W6) PWr odbyli wycieczkę dydaktyczną do Zakładów Wzbogacania Rud Rejon Polkowice KGHM Polska Miedź SA.
Podczas wycieczki Nasi Studenci zapoznali się z budową całego zakładu oraz jego technologicznymi możliwościami. Studenci mieli możliwość prześledzenia całego procesu przeróbczego począwszy od surowej rudy miedzi dostarczanej przez Zakłady Górnicze, przez procesy przesiewania i kruszenia, mielenia i klasyfikacji oraz flotacji, aż do otrzymania w wyniku procesów odwadniania produktu finalnego koncentratu miedziowego.
To już kolejna wycieczka dydaktyczna, po kopalni i zakładzie przeróbczym w Rogoźnicy, zorganizowana dla Studentów przez zespół Laboratorium Przeróbki Kopalin.