Wystawa pt. "Zasoby surowcowe w Polsce" na W6

Data: 07.10.2019

Wystawa przygotowana przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie pt. "Zasoby surowcowe w Polsce" zaprezentowana na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, Wrocław 4 -24 października 2019 r.

Wystawę poświęconą polskim bogactwom naturalnym pt. "Zasoby surowcowe w Polsce" z inicjatywy Mariusza Oriona Jędryska, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Głównego Geologa Kraju, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa przygotował Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie.
dsc_6521.jpgdsc_6543_1.jpgdsc_6552.jpg
dsc_6527.jpg2019_10_wggg_danusia_v1.jpgdsc_6525.jpg
Ekspozycja jest okazją do prezentacji cennych informacji na temat najważniejszych dla polskiej gospodarki surowców tj. siarki, miedzi, gazu ziemnego, węgla kamiennego oraz brunatnego. Dodatkowym elementem wystawy są okazy polskich surowców oraz ich zdjęcia wykonane pod mikroskopem.
Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających w holu budynku GEOCENTRUM (parter) na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej na ul. Na Grobli 15 we Wrocławiu, w dniach 4 -24 października 2019 r.
Serdecznie zapraszamy!