X Dzień Geodety pod hasłem "Geodeta - człowiek, który kryje się za mapą" na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Data: 22.03.2023

X Dzień Geodety pod hasłem "Geodeta - człowiek, który kryje się za mapą" na Wydzale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, w budynku i tekst „Dzien Geodety Geodeta Człowiek,który Człowiek, kryje się kryjesię za mapą. GIS koło naukowo badawcze 氣를”Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst „Geodety Geodeta Człowiek, Człowiek,który który kryje się za mapą. X 0”Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi
W dniu 21 marca obchodziliśmy na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej X Dzień Geodety pod hasłem "Geodeta - człowiek, który kryje się za mapą".

Wydarzenie uroczyście otworzył Jego Magnificencja Rektor Politechniki Wrocławskiej, Prof. Arkadiusz Wójs. Po nim zaproszonych Gości powitali prodziekan ds. studenckich dr inż Tadeusz Głowacki oraz prodziekan ds. dydaktyki dr inż. Zbigniew Muszyński.

Zaproszenie do udziału w X Dniu Geodety przyjęli m.in.

• Marek Bittner - Geodeta Województwa, Dyrektor Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego
  • Sylwia Porucznik - Kierownik Oddziału Kontroli Geodezyjnej i Kartograficznej w biurze Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, która jednocześnie reprezentowała Stowarzyszenie Geodetów Polskich
  • Prof. Joanna Bac-Bronowicz - Przewodnicząca Stowarzyszenia Kartografów Polskich
  • Jerzy Biegalski - Prezes firmy Softline Plus.

Po uroczystym otwarciu Prof. Anna Szostak-Chrzanowska z University of New Brunswick w Kanadzie wygłosiła interesujący wykład pt: "Koncept Geomatyki powstał w Kanadzie - Od Katastru do Big Data”. Po wykładzie odbył się konkurs dla studentów, a po nim dwie części prezentacji  Roberta Szyszko i Dominika Ryżki z firmy Leica Geosystems pt: "Aktualne rozwiązania i tendencje rozwojowe w przechwytywaniu rzeczywistości - 3D Reality Capture". W przerwie odbył się pokaz skanerów laserowych firmy Leica Geosystems: BLK2GO oraz RTC 360. Gościliśmy również Patryka Lewandowskiego z firmy Geotronics Dystrybucja, który prezentował studentom tachimetr skanujący Trimble SX12. W trakcie pokazów studenci mieli możliwość zobaczenia z bliska nowoczesnych instrumentów geodezyjnych oraz zadawania pytań.

Po południu miał miejsce otwarty "Mapathon" organizowany we współpracy z Open Street Map Polska, prowadzony przez Włodzimierza Bartczaka. Wydarzenie organizowane było przez studentów z Koła Naukowo-Badawczego "GIS" i przyciągnęło dużą grupę studentów, głównie z kierunku geodezja i kartografia, ale również geoinformatyka.

Wszystkim Geodetom z okazji Światowego Dnia Geodety przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

Dziękujemy bardzo wszystkim znamienitym gościom i studentom za uświetnienie obchodów Światowego Dnia Geodety na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki (W6) Wrocławskiej i zapraszamy za rok.

Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się na profilu Grafika wektorowa Ikona fb, Ikona fb obrazy wektorowe - Page 2 |  Depositphotos