XXIII Jesienna Szkoła Naukowa im. T. Żura, Podstawowe problemy transportu przenośnikowego

Data: 03.03.2020

XXIII Jesienna Szkoła Naukowa im. Tadeusza Żura

Podstawowe problemy transportu przenośnikowego

28-30 wrzesnia 2020 r., Kudowa Zdrój, Poland

logo.png
W dniach od 28 do 30 września 2020 r. w Kudowie-Zdroju odbędzie się XXIII Jesienna Szkoła Naukowa pt. „Podstawowe problemy transportu przenośnikowego”.

Jesienna Szkoła Naukowa z zakresu transportu taśmowego odbywa się cyklicznie od 1978 r. Inicjatorem tych spotkań, integrujących środowisko pracowników nauki, projektantów i konstruktorów, producentów i użytkowników urządzeń transportu taśmowego, był nieżyjący już prof. Tadeusz Żurtwórca wrocławskiej szkoły naukowej transportu taśmowego. Pierwsza konferencja z tego cyklu odbyła się w Karpaczu i została przyjęta bardzo życzliwie przez wszystkich jej uczestników. Formuła spotkań, polegająca na szkoleniu poprzez wymianę doświadczeń, była bardzo trafna. Po kilku pierwszych edycjach okazało się, że cykl spotkań co dwa lata jest optymalny, a podstawową i ciągle aktualną tematyką są zagadnienia związane z taśmami przenośnikowymi i szeroko rozumianym transportem taśmowym.

Organizatorem jest Katedra Górnictwa i Geodezji Wydziału Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Materiały konferencyjne będą opublikowane w kwartalniku „Transport Przemysłowy i Maszyny Robocze
Już dziś zapraszamy na XXIII Szkołę Naukową, która odbędzie się w 2020 roku. Szczegółowe informacje dotyczące następnej Szkoły będą dostępne w terminie późniejszym na stronie http://conf-transport.pwr.wroc.pl oraz w czasopismach branżowych.

MIEJSCE KONFERENCJI

Kotlina Kłodzka szczegółowe miejsce konferencji zostanie wkrótce podane.

PROBLEMATYKA  XXIII SZKOŁY NAUKOWEJ

• Doświadczenia w zakresie laboratoryjnych i przemysłowych badań przenośników taśmowych i ich podzespołów (krążników, napędów, przekładni) – nowe technologie pomiarowe i przetwarzania wyników
  • Eksploatacja taśm przenośnikowych (monitorowanie, analiza uszkodzeń, komputerowe zarządzanie, rynek, normy) oraz badanie właściwości taśm i ich połączeń
  • Energooszczędne rozwiązania w transporcie taśmowym – modelowanie warunków pracy i wymiarowanie przenośników
  • Ekonomiczne i środowiskowe aspekty stosowania transportu przenośnikowego.

dr inż. Mirosław Bajda – sekretarz
tel 71 320 68 92