XXIII Szkoła Naukow im. Profesora Tadeusza Żura „Podstawowe Problemy Transportu Przenośnikowego”, Kudowa-Zdrój 21-23.09.2022 r.

Data: 07.06.2022

XXIII Szkoła Naukowa im. Profesora Tadeusza Żura „Podstawowe Problemy Transportu Przenośnikowego”

Kudowa-Zdrój, 21-23 września 2022 r.

organizowana przez

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej, Katedra Górnictwa

bhp_baner_2_konferencja_zaproszenie_2022_czerwiec.jpg

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na konferencję w ramach XXIII Szkoły Naukowej im. Profesora Tadeusza Żura „Podstawowe Problemy Transportu Przenośnikowego”, Kudowa-Zdrój 21-23.09.2022 r.

Szkoły Naukowe organizowane są nieprzerwanie od 1978 roku do dnia dzisiejszego. Pomysłodawcą tej inicjatywy był nasz Mistrzprof. Tadeusz Żur. Od samego początku konferencje te stały się ważnym wydarzeniem w środowisku naukowców i użytkowników przenośników taśmowych. Główną ideą Szkół jest integracja środowiska naukowego różnych ośrodków w kraju i za granicą z projektantami przenośników, producentami taśm przenośnikowych, a szczególnie ze środowiskiem użytkowników transportu taśmowego w górnictwie, hutach, elektrowniach czy portach. Ideę tę udało się zrealizować, a my – naukowi spadkobiercy Profesora – po jego śmierci pragniemy ją kontynuować.

Wierzymy, że i tym razem spotkamy się w tak licznym jak dotychczas gronie oraz będziemy mogli wspólnie dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, z pożytkiem dla całego środowiska zajmującego się przenośnikami taśmowymi, a prezentowane referaty będą wskazywały nam główne kierunki rozwoju i innowacyjnych rozwiązań oraz coraz większe możliwości transportu przenośnikowego.

Tematyka tegorocznej edycji to
doświadczenia w zakresie laboratoryjnych i przemysłowych badań przenośników taśmowych i ich podzespołów (krążników, napędów, przekładni) – nowe technologie pomiarowe i przetwarzania wyników
eksploatacja taśm przenośnikowych (monitorowanie, analiza uszkodzeń, komputerowe zarządzanie, rynek, normy) oraz badanie właściwości taśm i ich połączeń
energooszczędne rozwiązania w transporcie taśmowym – modelowanie warunków pracy i wymiarowanie przenośników
ekonomiczne i środowiskowe aspekty stosowania transportu przenośnikowego.

Szczegółowe informacje na stronie https://conf-transport.pwr.edu.pl/

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego tegoroczne Szkoły Jesiennej serdecznie Państwa zapraszamy.

Dr hab. inż. Ryszard Błażej, prof. uczelni
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego